Mitinge kaç kişi katıldı? | Güney Gazetesi Mersin

Mitinge kaç kişi katıldı?

Mersin Valiliğinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingine 21 bin 500 kişinin katıldığını ileri sürmesi başta CHP olmak üzere siyaset dünyasında yeni bir tartışmaya neden oldu.

Mitinge kaç kişi katıldı?


 

 

 

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mersin Valisi Ali İhsan Su’yun mitingle ilgili rakam vermesine tepki gösterdi.

Aktay, “Devletin valisi olmakla iktidarın görevlisi olmak arasındaki farkı bilmeyenler, sayı saymayı da bilemezler. Çünkü onlar için sayılar gerçeklerin değil, korumak için debelendikleri çıkarların ifadesidir.
Muazzam bir katılımla, olağanüstü bir coşkuyla gerçekleşen Milletin Sesi Mitingi’ne 18.500 kişinin katıldığını ilan eden Mersin Valiliği’nin durumu tam böyle bir sayı saymamayı bilmeme halidir.
 “Olsa olsa 3 bin kişi de mitingi izliyor olsa” denilerek ulaşılan 21.500 sayısının, 100 bin civarında vatandaşımızın buluştuğu Milletin Sesi Mitingi’yle hiçbir ilgisi yoktur. 21.500 sayısı ancak iktidarla girilen biat ilişkisine dair bir şeyleri ifade ediyor olabilir. Gerçekleri dile getirdiklerinde bulundukları makamlarda bir dakika bile kalamayacak olanların açıklamaları için söylenebilecek tek şey var: Gerçekleri küçültmeye kalkan, kendini küçültür” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)