Valilik de tartışmaya girdi! | Güney Gazetesi Mersin

Valilik de tartışmaya girdi!

Valilik de tartışmaya girdi!

Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde yaşanan tartışmalar ve arbede hakkında bir açıklama yaptı. Valilik açıklamasında AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı “mağdur” ilan edilirken CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır “provokatif” olduğu ileri sürüldü. Valilik açıklamasında, AKP’li Akdeniz Belediye Başkanının “Bana silah gösterdiler iddiasına değinilmedi, silah gösterildiği ya da gösterilmediği konusunda bilgi verilmedi.

Mersin Valiliğinin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır‘ın, 30.11.2021 tarihinde Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı sonrasında meydana gelen olay sırasında görevini hakkaniyetle yapmaya çalışan polislerimize yönelik iftira içerikli provokatif açıklamaları, ilimizde var olan huzur ve güven ortamını bozmaya ve germeye yönelik ithamlardır.

Yaşanan olayda gerçekte mağdur olan Akdeniz Belediye Başkanı olmasına rağmen sanki mağdur o değilmiş gibi göstererek,  bunun üzerinden algı operasyonu yapmaya çalıştığı görülmektedir.  Milletvekilinin yargıya intikal etmiş bir konuyu bu derece manipüle etmesi büyük bir talihsizliktir.

Valiliğimize ve Emniyet Teşkilatımıza yapılan bu haksız ithamlar bizleri son derece üzmüştür.” (Haber Merkezi)