Meclis önünde kavga | Güney Gazetesi Mersin

Meclis önünde kavga

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP’li Başkan Vahap Seçer ile AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak arasında yaşanan tartışma ve gerilim meclis dışına da yansıdı. AKP’li Gültak, meclis önünde kendisine saldırılmak istendiğini iddia ederken korumaları şikayetçi oldu. Görgü tanıkları, Başkan Gültak’ın Başkan Seçer’e yönelik küfürleri üzerine bazı şahısların tepki gösterdiğini, tartışmanın bundan çıktığını ileri sürdü.

Meclis önünde kavga

ABİDİN YAĞMUR

 

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi oturumunda AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer arasında söz verme tartışması yaşandı.

Meclis oturumu boyunca her konuda söz alan Gültak, Vahap Seçer’e, “Geçtiğimiz günlerde bir seçim kaybetmişsiniz” diyerek Mersin Cemevi seçimlerini bile gündeme getirmeye çalıştı. Ancak Seçer, Gültak’ın Alevi vatandaşlarla ilgili bu kinayeli yorumuna yanıt vermedi.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde Vahap Seçer ile Mustafa Gültak arasında bu kez de Çamlıbel tartışması yaşandı.

Gültak bu konuda da konuşma yapmak isteyince Vahap Seçer gündem dışı konuşmaların uzadığını söyledi ve konuşmaya izin vermedi. Bunun üzerine Gültak yerinden kalkarak konuşmasını sürdürdü. Seçer de “Buranın horozu sen misin” diyerek tepki gösterdi. Karşılıklı bağrışmanın ardından oturuma ara verildi.

 

 

GÜLTAK BAĞIRARAK SİNKAFLI KÜFÜRLER ETTİ İDDİASI

 

Meclis oturumuna verilen arada iddiaya göre Mustafa Gültak, meclis salonunun önündeki bahçede Başkan Vahap Seçer’e sinkaflı küfürler etti. Gültak’ın küfür ve hakaretlerini duyan bir belediye çalışanı Gültak’ın üzerine yürüdü.

Gültak’ın korumaları saldırgan şahsı uzaklaştırmak için araya girince arbeden yaşandı. Arbedenin ardından korumalar polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Tartışmalar üzerine aralarında Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile AKP’li meclis üyesi Mevlüt Ekmekçi’nin de aralarında olduğu meclis üyeleri olay yerine gelerek tarafları sakinleştirmeye çalıştı.

Gültak, “Arkadaşlar devlet gereğini yapar. Polis burada, kameralar burada” diye bağırırken bazı CHP’li gençlerin de “Biz ölümü göze aldık” diye bağırdıkları duyuldu.