Mevlüt Ok: Avantacı arıyorsanız kendi grubunuza bakın | Güney Gazetesi Mersin

Mevlüt Ok: Avantacı arıyorsanız kendi grubunuza bakın

Mevlüt Ok: Avantacı arıyorsanız kendi grubunuza bakın

MAHMUT SÖNMEZ

 

MESKİ Genel Kurulunda CHP’li Başkan Vahap Seçer, AKP’li meclis üyesi Mevlüt Ok’a “avantacı” demişti. Mevlüt Ok, Büyükşehir Belediye Meclisinde söz alarak Başkan Seçer’den özür dilemesini, sözünü geri almasını istedi. Seçer, sözünü geri almayacağını belirtti. Bunun üzerine Ok şunları söyledi:

“Sizin gergilinizden kaynaklandığını, içinizden geçerek söylemediğinizi düşünüyorum. Bu böylece lütfen bu sözünüzü geri alın, bende konuşmamı bitireyim. Almayacaksanız daha söyleyeceklerim var. Kendimi savunmak zorundayım bu da benim hakkım. Ben Mevlüt Ok. Bozyazı’dan AK Parti Büyükşehir meclis üyesiyim. Yaklaşık 25 yıldır aktif siyasetin içindeyim. Değişik kademlerde görev aldım. Allaha hamd olsun bugüne kadar özellikle maddi konuda bana bir tek cümle söyleyeni görmedim, duymadım. Bunu ilk söyleyen sizsiniz. Ben yine iddia ediyorum. Siz bilerek söylemediniz, bildiğiniz varsa ortaya koyarsınız. Bu sizin o an ki gerginliğinizden kaynaklı diye düşünüyorum. Bu zamana kadar kimseden avanta almadım. Bir tane babayiğit varsa çıksın söylesin ben her şeye varım. Bu zamana kadar ne benim boğazımdan ne evlatlarımın boğazından bil lokma haram bilerek geçmedi. İnsan bilmeden olabilir. Bu konuda beni bilen bilir. Bozyazı’da yaşıyorum ve Bozyazı’nın yüzde 99’u beni tanır.  Ben Bozyazı’da 8,5 yıl iktidarın ilçe başkanlığını yaptım. İktidarın ciddi bir gücü vardır bunu herkes bilir. Bu konuda kendi menfaatim ile ilgili, kendimle ilgili, akraba, çevre ile ilgili hiçbir menfaat sağlamadım.  Bu konuda net ve iddialıyım.  Bu konuda ilk cesareti siz gösterdiniz ve bu konuda sizi kınıyorum. Avantacı arıyorsanız lütfen kendi grubunuz içine bakın. Sayın Vahap seçer mikrofona güzel, süslü, koca koca sözler kuruyorsunuz. Ben kimsenin hakkını yemem. Ben Büyükşehir’in bir kuruşunun hesabını sorarım. Bunları bilmiyor musunuz ya da bilerek göz mü yumuyorsunuz?  Bilerek göz yumuyorsunuzdur eğer bilmiyorsanız bu sizin büyük bir eksikliğiniz. Bu konuda gereğinin yapılmasını istiyorum.”

Başkan Vahap Seçer de, Mevlüt Ok’un geçtiğimiz aylarda kendisini terörist olmakla itham ettiğini hatırlatarak “Ben seni mahkemeye verdim. Sen de beni mahkemeye ver” ifadelerini kullandı.