MERSİN’DE BÜYÜK MİTİNG HAZIRLIĞI

CHP’nin Karaman, Niğde, Hatay, Osmaniye, Maraş, Adana il başkanları da hazırlıklara katıldı

MERSİN’DE BÜYÜK MİTİNG HAZIRLIĞI


ABİDİN YAĞMUR/MAHMUT SÖNMEZ

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Güçlü bir seçim çağrısı yapmak için tüm Türkiye’ye, ülkenin içinde bulunduğu koşulları anlatmak, çözüm önerimizi söylemek ve milletin sesini tüm Türkiye’ye duyurmak için 4 Aralık Cumartesi Günü Mersin’de önemli bir miting yapacağız. Türkiye’ye neden erken seçime ihtiyaç olduğunu Mersin’den haykıracağız” dedi.

Erken seçim çağrısını 4 Aralık’ta Mersin’de düzenleyeceği mitingle kampanyaya dönüştürecek olan CHP’nin kurmayları büyük miting öncesinde Mersin’de incelemelerde bulundu, miting hazırlıklarını değerlendirdi.

Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Veli Ağbaba ve Ali Öztunç’un da aralarında yer aldığı heyet Mersin, Karaman, Niğde, Hatay, Osmaniye, Maraş, Adana il başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantılara Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile ilçe belediye başkanları da katıldı.

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Mersin’de tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz. Ülkeyi ağır ekonomik krize, büyük bir yönetim kaosuna sürüklemiş bu iktidara 4 Aralık Cumartesi Günü çıkış kapısını göstereceğiz. Uçuruma doğru yuvarlanmakta olan bu ülkeyi kurtarabilecek tek güç milletin iradesidir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu milletin iradesinden kaçanlara milletin sesini duyurmak için meydanlara çıkıyor. 4 Aralık Günü milletin sesi Mersin’den öyle bir yükselecek ki; milletin iradesinden kaçılamayacağını herkes görüp anlayacak” dedi.

 

 

“EKSİK OLAN SANDIĞIN VATANDAŞIN ÖNÜNE GELMESİ”

 

Türkiye’nin hızlı bir şekilde erken seçime gitmesi gerektiğine işaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da, “Biz ne zaman erken seçim desek AKP’liler bir dış güçler masalıdır anlatıyorlar. Biz istiyoruz ki üç yıldan beri süren krizi çözme iradesi AKP’de yok. Sandık bir an önce vatandaşın önüne gelsin, vatandaş kendi tercihini kullansın. CHP ve Millet İttifakı’nın güçlü kadroları Türkiye’yi bu sorunlu dönemden çıkarmak için elinden gelen çabayı ortaya koyacak. Bununla ilgili kadrolarımız ve çözüm önerilerimiz hazır. Eksik olan sandığın vatandaşın önüne gelmesi. Türkiye öyle bir hale geldi ki 2002 yılında kimseye danışmadan Başbakan Yardımcısı iken kendi partisi üzerinden yapmış olduğu açıklamayla Türkiye’yi erken seçime götürenler, bugün erken seçim isteyenlere ‘Hain’ diye suçluyor” dedi.

 

“CANI YANMIŞ VATANDAŞLARIMIZLA HAYKIRACAĞIZ”

 

Güçlü bir seçim çağrısı yapmak, tüm Türkiye’ye, ülkenin içinde bulunduğu koşulları anlatmak, çözüm önerilerini söylemek ve milletin sesini tüm Türkiye’ye duyurmak için 4 Aralık Cumartesi Günü Mersin’de, Mersin ve civar illerdeki il başkanlarının çalışmasıyla bir miting yapacaklarını kaydeden Salıcı şunları söyledi:

“Türkiye’ye neden erken seçime ihtiyaç olduğunu Mersin’den haykıracağız. Bu çalışmalarımızdan rahatsızlar. Ellerindeki tüm imkanları kullanarak Tayyip Erdoğan’a vermiş oldukları Cumhuriyet Meydanı’nı cumhuriyetin kurucusu, önümüzdeki dönemin iktidarı CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na vermemek için ellerinden geleni yaptılar. Korkunun ecele faydası yok. Geliyor gelmekte olan. Ne yaparsanız yapın 4 Aralık günü Mersin’den tüm Türkiye’ye canı yanmış vatandaşlarımızla birlikte geçmişte AKP’ye, MHP’ye oy vermiş ama bu basiretsizlikleri görüp ‘Bir daha bunlara oy vermem’ diyen vatandaşlarımızla beraber Türk bayraklarımızla hep beraber haykıracağız. O sandık vatandaşın önüne gelecek. Vatandaş da gereği ne ise yerine getirecek. Bundan kaçış yok. Buradan ülkeyi güçlendirilmiş parlamenter sistemle tanıştıracak yolun adımlarını atmaya başlayacağız.”

 

YOKSUL DAHA DA YOKSULLAŞIYOR”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da Türkiye’nin 2018 yılından beri bir ekonomik kriz içinde olduğunu belirterek şunları söyledi:

Salıcı, “Tayyip Bey ne zaman konuşsa bu ülke yoksullaşıyor, Tayyip Bey ne zaman konuşsa bizim Cumhuriyet tarihi boyunca dişimizden tırnağımızdan artırdığımız malımız, mülkümüz, ortaya koymuş olduğumuz milli servetimiz azalıyor. Yabancılara kelepir bir Pazar haline gelen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Yoksul daha da yoksullaşıyor, orta direk ortadan kalkmış durumda. Zenginler, beşli çete, dolar ve Euro ile para kazananlar, ballı ihaleler alanlar, sarayın etrafında dolananlar bu işten zenginleşiyor. Bu gidişe bir dur demek lazım” dedi.