Çocuk Bilim ve Teknoloji Atölyesi öğrencilerinden büyük başarı | Güney Gazetesi Mersin

Çocuk Bilim ve Teknoloji Atölyesi öğrencilerinden büyük başarı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı Tarsus’taki Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi’nde eğitim gören öğrenciler, ‘maske kullanımını artırmaya’ yönelik geliştirdikleri oyunla derece aldı.

Çocuk Bilim ve Teknoloji Atölyesi öğrencilerinden büyük başarı

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Tarsus’taki Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi'nde eğitim gören öğrenciler başarılı sonuçlar almaya başladı. 'Küresel Sağlık' konulu online Unity ile Oyun Geliştirme Yarışması'na katılan Tarsus Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi öğrencilerinden oluşan takım, ‘maske kullanımını artırmaya’ yönelik geliştirdikleri oyunla ikinci oldu. İki takımla yarışmaya katılan atölye öğrencileri, ‘aşı karşıtlığı’ konusunda geliştirdikleri oyunla da beşinci sırada yer aldı. Lise kategorisinde gerçekleşen yarışmada ikinci olan takımda yer alan ve para ödülü almaya hak kazanan atölye öğrencileri Azra Yılmaz, Kağan Parça, Mustafa Güleç ve Yeliz Aslan büyük mutluluk yaşadılar.

Kısa süre önce Makam mevkiinde bulunan tarihi binada çalışmalarına başlayan Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi'nde eğitim gören öğrencilerin aldıkları başarıdan dolayı mutlu olduğunu kaydeden birim sorumlusu Emre Aşkın, “Burada 7-17 yaş çocuklara ve kadınlara yönelik olarak teknolojik eğitimlere devam ediyoruz. Bu eğitimler kapsamında bu ay oyun geliştirme konusunda çalışmalar gerçekleştirdik. Düzenlenen oyun geliştirme yarışması için küresel sağlıkla ilgili oyun geliştirdik. Bu oyun sonucunda öğrencilerimiz ödül kazandılar. Öğrencilerimizin geliştirmiş oldukları oyunda, maske kullanımını teşvik etmek amacıyla maskenin önemini yansıtan bölümlere yer verdik. Bu oyunumuzu daha da geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)