MDTO- KKTO ile kardeş oda protokolü imzalandı | Güney Gazetesi Mersin

MDTO- KKTO ile kardeş oda protokolü imzalandı

Mersin Deniz Ticaret Odası ile Kıbrıs Türk Ticaret Odası arasında daha önce salgın nedeniyle sanal olarak gerçekleştirilen Kardeş Oda Protokolünün imza töreni Lefkoşa’da yapıldı.

MDTO- KKTO ile kardeş oda protokolü imzalandı

 

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı ziyaret eden Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Oda Başkanı Turgay Deniz ve Başkanvekili Ramazan Gündoğdu ile görüştü.

 

Yavru Vatan Kıbrıs’ın Mersin ve Mersinliler için ayrı bir önemi ve sevgi bağı olduğunu ifade eden Lokmanoğlu, “KKTC bizim vazgeçilmezimizdir. Hem ticari alanda hem de insani anlamda her zaman üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Mersin Limanı da bu konuda önemli bir işlev üstleniyor. Bundan sonra iki oda arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek için çalışacağız. Bunun hem KKTC’ye hem de Mersinimize önemli katkısı olacağına inanıyorum” dedi.

 

KTTO Başkanı Turgay Deniz de KKTC’ye uygulanan ticari ambargo nedeniyle Mersin Limanının önemine vurgu yaparak, “Mersin ve limanı KKTC ticareti için çok önemlidir. Mersin, Türkiye ile aramızda köprüdür. Her zaman Mersinlilerin yakın ilgisini gördük. Türkiye’nin tek bölgesel Deniz Ticaret Odası olan Mersin Deniz Ticaret Odası ile imzaladığımız protokol bize güç katacaktır” diye konuştu.

 

Kardeş Oda sözleşmesinin imza töreninden sonra Lokmanoğlu ve Deniz, birbirlerine günün anısına hediye takdim ettiler.

 

Törene Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri Jozef Atat, Atahan Çukurova, Bedii Canatan, Filip Tahinci, Bekir Yıldız, Genel Sekreter Mesut Öztürk ve Genel Sekreter Yardımcısı Ezgi Biçer ile KTTO Genel Sekreteri Aysun Önet İleri katıldı.(Haber Merkezi)