ÇBK üçte üç yapmak istiyor..

EUROCUP’ta oynadığı ilk iki maçı kazanan Mersin Yenişehir Belediyesi ÇBK, bugün Polonya temsilcisi Gorzow’u konuk edecek. Karşılaşma Servet Tazegül’de saat 18.00’de başlayacak. ÇBK’nın hedefi üçte üç yapmak. Coach Olcay Orak, “Kazanmak zorundayız. Kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

ÇBK üçte üç yapmak istiyor..

ZELİHA ÖZİPEK

 

Mersin Yenişehir Belediyesi ÇBK bugün EUROCUP Arenasında üçüncü maçına çıkacak.

 

Turuncu mavililer, daha önce oynadığı Horizont Minsk ve Lublin maçını kazanarak ikide iki yapmıştı. Bugün Servet Tazegül’de Polonya’nın Gorzow ekibini konuk edecek olan ÇBK bu maçı da kazanarak üçte üç  yapmak istiyor.

 

Bu maç için dün Servet Tazegül Spor Salonu’nda Coach Olçay Orak yönetiminde çalışan ÇBK’lı basketbolcular oldukça arzulu göründü. Turuncu beyazlılar bugün sabah saatlerinde yapacakları şut çalışması sonrası maç saatini bekleyecek.

 

ORAK, “KAZANMAK ZODRUNDAYIZ”

 

ÇBK’nın başarılı Couchu Olcay Orak, Gorzow maçını mutlak kazanmak zorunda olduklarını açıkladı.

 

Orak, “Hedefimiz belli. EUROCUP’ı Mersin’e getirmek. Bunun nedenle her maç bizim için çok önemli. Hiçbir rakibimizi hafife alma lüksümüz yok. Gorzow Polonya’nın köklü ekiplerinden. Biz de oldukça iyi bir kadroya sahibiz.

Servet Tazegül’de taraftarımızın da desteğiyle galibiyetle ayrılmak için mücadeleye çıkacağız. Amacımız grubumuzdan lider olarak çıkmak ve avantaj sağlamaktır” dedi.

 

YÖNETİMDEN TARAFTARLARA ÇAĞRI

 

ÇBK Yönetimi de taraftarlara çağrıda bulunarak,  bugünkü maçta takımlarını yalnız bırakmamalarını istedi.

 

ÇBK Gorzow maçı Servet Tazegül Spor Salonu’nda  saat 18.00’de başlayacak.

Turuncu mavili ekipte sakatlığı devam eden Melis Talay dışında eksik bulunmuyor.