Mersin’de Basketbol Günü

KBSL’de Mersin Yenişehir Belediyesi ÇBK saat 15.00’de Servet Tazegül Spor Salonunda Botaş’ ı konuk edecek. Erkeklerde ise Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Edip Buran’ da saat 15.45’de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi karşısında galibiyet arayacak.

Mersin’de Basketbol Günü

Mersinli basketbol severler bugün basketbola doyacak. Bu yıl “Şampiyonsun sen” parolasıyla yola çıkan  Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol KBSL’nin ikinci haftasında Botaş’ı konuk edecek.

 

EUROCUP’ta ilk iki maçını kazanan, ligde ise geçen hafta Kayseri deplasmanından galibiyetle dönen ÇBK, bugün Servet Tazegül Spor Salonu’nda saat 15.00’da oynanacak maça mutlak galibiyet için çıkacak.

 

ORAK, “ZOR MAÇ”

 

Lig maçlarının her zaman zorlu geçtiğini ifade eden Coach Olcay Orak, Botaş maçı için  “Zor maç olacak, ama galibiyetle ayrılacağımıza inanıyorum” dedi.

 

Orak, “Lig maçlarında rotasyonda daha çok yerli oyuncu kullanacağız. Bu nedenle Türk oyuncularımıza daha çok iş düşecek. Hem savunmada hem de hücumda oyuna gerekli katkıyı koyacaklarına inanıyorum. Sıkıntı olmazsa Lig’de de ikide iki yapmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR GSK- BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR

 

TBL’de mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyesi  GSK’ nın  bugünkü rakibi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi. Maç, Edip Buran Spor Salonu’nda saat 15.45’de başlayacak. Oynadığı üç maçta iki galibiyet bir yenilgi alan Büyükşehirli erkekler kendi saha ve seyircisi önünde oynayacakları maçı kazanmak istiyor.

 

ATEŞDAĞLI,  “KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUM”

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Coachu Şahin Ateşdağlı, Ligin ilk haftaların süprizlere gebe olduğunun altını çizerek, “Süpriz yaşamak istemiyoruz. Bunun için bu maçı kazanmak zorundayız. Rakibimiz oynadığı üç maçını birini kazansa da güçü belli. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var.

Onların bizi yalnız bırakmayacağına inanıyoruz. Destek taraftarımızdan kazanmak bizden” dedi.