“Takımın zamana ihtiyacı var”

İçel TV’de Mehmet Uysal moderatörlüğünde hazırlanan Spor Panorama programına katılan Tarsus İdman Yurdu Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kalpar, yedikleri tüm golleri savunmadan kaynaklı hatalara bağlayarak, sorunun çözümü için takım halinde aynı antrenman programını uyguladıklarını dile getirdi.

“Takımın zamana ihtiyacı var”

NİHAT ALTUNTAŞ

 

Kalpar, “Yeni geldiğimde 8 günde 3 maç oynadık. Bu benim için dezavantajdı. Takımım son 4 haftada rakiplerine hiç pozisyon vermeden bireysel hatalardan kaynaklı 8 puanda kaldı. Tüm takımlar hata yapabiliyor ama bizim yaptığımız hatalar hep gol ile sonuçlandı. Takımımdaki en büyük sıkıntı gol yediğimiz pozisyonlardan kaynaklanıyor. Her maçta gol attık ama hatalardan dolayı çok kolay gol yiyoruz. Defansif hatalarımızı telafi etmek için çalışıyoruz. Savunma arkasına atılan toplar yüzünden çok gol yiyoruz. Bu da duruş hatasından kaynaklanıyor. Bunu telafi etmek için her gün aynı antrenman programını uyguluyoruz” dedi.

 

Takımın ruhunun sağlanması için zamana ihtiyaçları olduğunu söyleyen Kalpar, “Takımda ekip ruhunu, takımdaşlığı oluşturmamız gerekiyor. Takımın tamamen birbiriyle uyum içerisinde olması için biraz daha zamana ihtiyacı var. Maç kazandıkça oyuncuların isteği, özgüveni daha da artacak. Savunmamız güçlenecek. İnanıyorum ki Tarsus İdman Yurdu Hakkettiği yere hızlı bir şekilde varacak” diye konuştu.