DEVA’da Cenkcimenoğlu güven tazeledi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mersin 1. Olağan il Kongresi Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Tek listeyle yapılan kongrede İl Başkanı Cenk Cenkçimenoğlu güven tazeledi.

DEVA’da Cenkcimenoğlu güven tazeledi

DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, “Mersin Türkiye’de inovasyon stratejisini ilk yapan kent. 2005 yılında bu stratejiyi belirleyen ekibin içerisinde olmaktan mutluyum. Biz burada Mersin’in önceliklerini belirledik. Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar giderek, ilçe ilçe öncelikleri belirledik. İlimizde önem sırasına göre inovasyon odaklı, tarım, lojistik ve turizm sektörlerinde eylem planları oluşturduk. Genele baktığımızda Mersin, tüm stratejik hedeflere giderken engelleri aşma konusunda çok önemli bir aşama kaydetti. Havalimanı, turizm bölgeleri, ulaşımda yaşanan sıkıntılar konusunda girişimlerde bulunuldu. Bu projeler yıllardır tamamlanamasa da DEVA iktidarında bu başlayan ancak bir şekilde sonuçlandırılmayan projelerin hepsini halkımızın hizmetine sunacağımıza söz veriyoruz.  Özellikle ilçelerimizde tarımla geçimini kazanan çok fazla arkadaşımız var. Tarım Eylem Planımızda açıkladığımız mazotun ÖTV’sini iade edeceğiz ve gübre ihtiyacının yarısını destek olarak çiftçimize geri vereceğiz şeklindeki projelerimiz büyük beğeni kazandı” diye konuştu.

Başkan Cenkcimenoğlu, özellikle tüm baskı ortamına karşı kongreye gelerek destek veren tüm STK temsilcilerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yapılan seçim sonrası yeni yönetim kurulu şu şekilde belirlendi.

İl Başkanı: Cenk Cenkcimenoğlu.

Yönetim Kurulu Üyeleri: Fesih Yıldırım, Mihrimah Coşan Arıkan, Erkin Kara, Hüseyin Taner, Tamer Örs, Ebru Yıldız, Güran Dinçer, Abdullah Birkan Ölmez, Melike Gök Telli, Esra Özkörüklü, Muhammet Yılmaz, Taner Işıkbay, Selçuk Kızıldamar, Nurhan Mazı, Songül Abdan, Cengiz Özmen, Sinem Yürü, Necmi Ağaoğlu, Sedat Topuoğlu, Sedat Koldaş, Murat Aydın, Umut Özdemir, Fırat Cabaş, Mustafa Çavuş, Serdar Kelleci, Kurtuluş Vural, Melek Nisa Yapar, Burak Demirağ, Veysel Umut Çinici, Ersoy Kuşçu, Yavuz Açık, Hasan Şen, Hüseyin Soylu, Tanju Kalender, Lokman Öcal, Fatih Tunç, Ali Gün Aştı, İsmail Özdemir, Servet Ebe, Tuncay Torun.

Disiplin Kurulu: Fatma Palamut, Musa Aslanhan, Murat Ayyeter, Yaren Yavuz, Bülent Dağgeçen. (Haber Merkezi)