“Mersin’i başka türlü düzeltemeyiz”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; "’Barış Mahallesi’ne kentsel dönüşüm için nasıl girdin; bir sürü tapu sıkıntısı var; korkmadın mı dediler. Hayır korkmadım. Mersin’in bu yapılarını düzeltmenin başka bir yolu var mı? Yok. Bu şehrin kaderi benim kaderimden çok daha önemli" dedi.

“Mersin’i başka türlü düzeltemeyiz”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla ilçe sınırları içerisinde görev yapan muhtarları, aileleri ile birlikte hafta sonu deniz kenarında bir otelde ağırladı. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü'nün organize ettiği etkinlikte muhtarları konakladıkları otelde ziyaret eden Başkan Gültak; verdikleri emekten dolayı kendilerine teşekkür ederek muhtarlar gününü kutladı.

 

"ŞEHRİN KURTULUŞU KENTSEL DÖNÜŞÜMDÜR"

 

Gültak; "Bu yörenin çocuğu olarak Mersin'in şu andaki durumuna layık olduğuna inanmıyorum. Köy gibiyiz. Barış Mahallesi'nde çekimler yaptık. Kentsel dönüşüm alanını geziyoruz. Beton içinde demirler kalmamış; erimiş. Allah göstermesin deprem olsa çok büyük kayıplar veririz. İnsanları mağdur etmeden, zorlamadan, gönül rızasıyla yerinde kentsel dönüşümü hayata geçirdik. Çünkü bu şehrin kurtuluşu budur" ifadelerini kullandı.

 

"ÇAY MAHALLESİ'NE MÜJDELİ HABERLERİM OLACAK"

 

Yakın zamanda Ankara'da kentsel dönüşüme istinaden önemli görüşmeler yaptığını da dile getiren Başkan Mustafa Gültak; "Çay Mahallesi'ne müjdeli haberlerim olacak. Turgut Reis Mahallesi için de görüşmelerimizi başlatıyoruz. Barış Mahallesi'nde vatandaşlarımızın lehine verdiğimiz imkanları Turgut Reis ve Çay Mahallesi'nde de vereceğiz” dedi.

Başkan Gültak; "Bana sürekli soruyorlar. 'Barış Mahallesi'nde kentsel dönüşüm için nasıl girdin? Korkmadın mı? Orada her bir hisse çok kalabalık; tapu sıkıntısı var’ dediler. Değerli muhtarlarım Mersin'in bu evlerini, yapılarını düzeltmenin başka bir yolu var mı? Yok. Bu şehrin kaderi herkesten çok daha önemli" diye konuştu.

Başkan Gültak sözlerini şöyle sürdürdü: "TOKİ'yi başlatacağız dedik. İnanmadılar. İşte Çay Mahallesi'ni kısa bir süre sonra teslim edeceğiz. Barış Mahallesi de bir yıla kadar bitecek diye umuyoruz. Demek ki bir şeyleri başarıyoruz. Bu şehir değişiyor ama bunu hep sizlerle beraber yapıyoruz. Ben tek başıma bir şey değilim. Bu kardeşliğimiz devam etsin ve Mersin bir yerlere gelsin istiyorum. Benim derdim bu. Sizlere varız; sizlerle yürüyeceğiz ve amacımız şehri de sizlerle beraber dönüştürmektir." (Haber Merkezi)