Yüzme Maratonuna yoğun ilgi

Yüzme Maratonuna yoğun ilgi

 

NİHAT ALTUNTAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesinin bu yıl ilk kez düzenlediği Soli Pompeiopolis Yüzme Maratonu’na ilgi yoğundu. Farklı kategorilerden yüzücüler Yenişehir ile Mezitli arasındaki sahilde kulaç attı, dereceye girmek için yarıştı.

Dereceye giren 14-15 kadın ve erkek kategorisindeki sporcular ödüllerini ve madalyalarını Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in elinden aldı.

14-15 yaş kadın kategorisinde Adanisa Çelik birinci, Ceren Gürpınar ikinci, Elen Varank ise üçüncülüğü göğüsledi.

14-15 yaş erkek kategorisinde ise performansı ile birinci olan Eren Yener parkur rekoru kırarken, Halil Biren ikinci, Ufukcan Kaymak üçüncü olmayı başardı.

16-17 yaş kadın kategorisinde ise birinciliğe hak kazanan Melisa Özer ve ikinciliğe hak kazanan Cemre Tekbulut ödül ve madalyalarını Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Gülcan Kış’tan aldılar.

Maraton’da 43-48 yaş erkek kategorisinde birinci Alper Sunaçoğlu olurken, 49-54 yaş erkek kategorisinde Tunç Aynalı birinci, Tolgahan Değirmenci ikinci, Volkan Nalbantoğlu üçüncü olarak dereceye girmeyi başardılar.

55-60 yaş erkek kategorisinde performanslarıyla Erman Akkaya birinci, Suat Gürışık ikinci olmayı başardı. Sporculara ödüllerini ve madalyalarını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok takdim etti.

61 yaş erkek kategorisinde birinci olan Aksoy’a madalyasını ve ödülünü 1979’da Manş Denizi’ni yüzerek geçen sporcu Nesrin Olgun Arslan Takdim etti.