“Spor ile Sosyal Uyum Projesi” dönem sonu etkinliği yapıldı | Güney Gazetesi Mersin

“Spor ile Sosyal Uyum Projesi” dönem sonu etkinliği yapıldı

Spor ile Sosyal Uyum Projesi kapsamında Mersin’de yaşayan 08-15 yaş aralığı 98 Türk ve yabancı uyruklu gencin buluştuğu 6. Dönem sonu festivali yapıldı.

“Spor ile Sosyal Uyum Projesi” dönem sonu etkinliği yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürütücülüğünü yaptığı ve Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM), Olimpik Mülteci Vakfı (ORF), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK-UNHCR) ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ortaklığıyla hayata geçirilen "Spor ile Sosyal Uyum Projesi" kapsamında 25 Mayıs, 25 Eylül tarihleri arası Mersin'de yaşayan 08-15 yaş aralığı 98 Türk ve yabancı uyruklu öğrenci katıldı.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi personelleri eşliğinde 98 öğrenciye eğitim, kültür, sanat, spor alanlarında dönem boyunca eğitim verilirken, Mersin’in tarihi kültürel yerlerini gezme şansı bularak unutamayacakları anlar yaşatıldı. 

2019 Eylül ayında hayata geçen Türk ve yabancı uyruklu öğrencilerin sosyal uyumlarını spor aracılığı ile geliştirmek amacıyla farklı spor branşlarında eğitim verilen eğitimlerle "Spor ile Sosyal Uyum Projesinin" bu yıl yapılan 6. Döneminde eğitim gören öğrenciler için Mersin Millet Bahçesinde gerçekleştirilen 6. Dönem kapanış festivali yapıldı.

6. Dönem kapanış Festivali boyunca uçurtma uçurup, kurulan Survivor parkında kıyasıya yarışan çocuklar, aynı zamanda halat çekme ve çuval yarışı gibi sokak oyunları da oynadı. Güzel havanın tadını çıkartan çocuklara festivalin sonuna katılımcı belgeleri Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Şube Müdürü Önder Öztürk tarafından verildi. (Haber Merkezi)