Borç tartışması ittifak tartışmasına döndü | Güney Gazetesi Mersin

Borç tartışması ittifak tartışmasına döndü

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde, Başkan Vahap Seçer’e borçlanma yetkisi verilmesiyle ilgili teklif de ele alındı. MHP ve AKP gruplarının borçlanma yetkisi talebine ret vereceği açıklamasının ardından Başkan Vahap Seçer, belediyenin mali durumunu ve projeleri anlatan bir sunum yaptı.

Borç tartışması ittifak tartışmasına döndü

ABİDİN YAĞMUR

 

Seçer, “Siyasi saiklerle beni engellediğiniz zaman Mersin halkına haksızlık etmiş olursunuz. Bırakın, yapmayın, açın önümüzü. Ben ne yaptığımı anlattım, siz de neden ret verdiğinizi anlatın. Bu belediye mali disiplini sağlamıştır. Nokta. Ve yatırım yapıyor bu belediye” ifadelerini kullandı.

Başkan Seçer, geçmiş dönemde mecliste görev alan, bu dönemde de görevi devam eden meclis üyelerinin adlarını tek tek saydıktan sonra, o dönem yapılan borçlanma yetkisi oylamalarını hatırlattı.

Seçer, “O zaman yönetime siz ne yapıyorsunuz? Mersin’in geleceğini ipotek altına alıyorsunuz demek aklınıza gelmedi mi” diye sordu.

Seçer’in bu sözlerine üzerine söz alan MHP’li Mehmet Topkara ise konuyu borçlanmadan ittifaklar tartışmasına getirdi.

Topkara, “Kararlarımızda yanlış varsa bununla ilgili makamlar var. 2.5 yıldır buradasınız. O saydığınız isimlerle ilgili işlem yaparsınız. Dün dündür. O başkan gereğini yapmıştır. 2.5 yıl sonra dönüp dönüp geçmişi anlatmanızın amacı ne? Hesap soracak birisi sorun. O kişi yarın bana rakip olur, Millet İttifakının adayı olarak karşıma çıkar diyorsanız onu partinizde konuşun. Siyasi hesaplaşmanızı gidin başka yerde yapın” diye konuştu.