“Takımıma inanıyorum, sonuna kadar savaşacağım”

TFF 3.Lig’de mücadele eden ve son maçında Esenler Erokspor’a 4-1 mağlup olan İçel İdman Yurdu küpe düşme hattına iyice yaklaştı. Son alınan kötü sonuçlarla birlikte istifa çağrılarına maruz kalan İçel İdman Yurdu teknik Direktörü Cem Kavçak, sonuna kadar mücadele edeceklerini belirterek takımının başarıya ulaşacağını söyledi.

“Takımıma inanıyorum, sonuna kadar savaşacağım”

NİHAT ALTUNTAŞ

 

Esenler maçında hakemin ev sahibi takım lehinde kararlar aldığını söyleyen Kavçak, “Son maçta yine bir mağlubiyet söz konusu oldu. Ligde 2. Mağlubiyetimizi aldık. Bu maçı da ilk yarı ve ikinci yarı olarak ayrı değerlendirmek gerekiyor. İlk yarıda iyi bir görüntü sergiledik ama maçın ikinci yarısında hakemin bütün takdir haklarını ev sahibi takım lehine kullanmasıyla birlikte bireysel hatalarında devreye girmesi maçtan mağlup ayrılmamıza neden oldu” dedi.

 

Kavçak istifa etmesi yönünde söylentilerle ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Sezon başında 20 transfer yaptık ve yeni bir takım oluşturduk. Bu süreçte oynanan oyunla ve netice arasında bir çarpıklık oluştu. Yani oynadığımız oyun skora yansımıyor. Bir şanssızlık ve bir kısmetsizlik var ama oyun bize her zaman ümit veriyordu. Artık sonucunda gelmemesiyle birlikte oyuncuların üzerinde özgüven eksikliğinin oluşmasına neden olmaya başladı. Tabi biz de bunun nedenlerini araştırıp bulmaya çalışıyoruz. Bu takımın bir tek galibiyete ihtiyacı var. Takımımız tek tek baktığımızda çok iyi oyunculardan kurulu. Hem karakter hem de bireysel oyuncular anlamında. Bunu sahaya yansıtamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz açıkçası. Ama hiçbir şey için geç değil, takımımıza sonuna kadar güveniyoruz. Bir hocanın kredisi Türkiye’de en fazla 5 maç oluyor. 5 maçta sonuç alınamayınca taraftarda doğal olarak bu şekilde taleplerde bulunuyor. Bir başarısızlık varsa biz de sorumluluğunu alırız zaten. Ama ben sonuna kadar savaşıp mücadele etme taraftarıyım. Takımıma inanıyoruz sonuna kadar savaşacağım. İnşallah başarıya ulaşacağız” dedi.