Altın Çağ ödülleri sahiplerini buldu | Güney Gazetesi Mersin

Altın Çağ ödülleri sahiplerini buldu

PES medya öncülüğünde bu yıl 2’ncisi düzenlenen Yılın Enleri Altın Çağ ödül töreni törenle sahiplerini buldu.

Altın Çağ ödülleri sahiplerini buldu

ZELİHA ÖZİPEK

 

Mersin’in sanat, spor, siyaset, cemiyet ve iş dünyasından zirvelerinin belirlenerek taçlandırıldığı bu önemli organizasyonda, Bir yıldan fazla bir süre önce Mersin’e Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve başlayan İl Müdürü Ökkeş Demir, Yılın en iyi spor insanı ödülüne layık görüldü.

Organizasyonda Mersin’i ve ülkemizi olimpiyatlarda temsil eden milli sporcularımız sırıkla atlamada final mücadelesi veren ilk Türk sporcu unvanını alarak Türk Atletizm tarihine geçen Ersu Şaşma, Çekiç atmada 3 kez üst üste olimpiyatlarda mücadele eden Tuğçe Şahutoğlu, Bocce branşında aldığı başarılarla Avrupa’nın dikkatini çekerek İtalya Seri A ligine transfer olan ilk sporcumuz Mehmet Can Yakın ve Mersin Kuvayi Milliye sporda Futbola başlayarak 15 yaşında Kayserispor’a transfer olan ve yeteneğini göstererek Barcelona FC takımına transfer olan Emre Demir’e de gecede ödül verildi.

Gecede ödül alan ve ödül alan milli sporcularımızın da ödüllerini takdim eden Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Mersin’in oldukça fazla genç bir nüfusa sahip olduğunu belirterek şunları söyledi, “İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında çocuklarımızın ve gençlerimizin telefon, tablet ve bilgisayar başında vakit öldürmek yerine onları spor yapmaya teşvik etmeliyiz. İl müdürlüğü olarak çocuklarımızı kötü alışkanlıklarından uzaklaştırıp, gençlik ve spor faaliyetleri konusunda da üzerimize düşeni yapıyor ve yapmaya da devam edeceğiz. Gençlerin hayallerine dokunan ve yön veren bir kurum olarak hedefimiz, hayallerine dokunarak yön vereceğimiz bir gence ulaşıncaya dek gençlik ve spor faaliyetlerimizi arttırarak sürdürmektir. Olimpiyatlarda ve Avrupa da ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden başarılı sporcularımız şuan aramızda. Birbirinden değerli milli sporcularımız ay-yıldızlı al bayrağımızı dalgalandırmak için büyük mücadeleler veriyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız çatısında 81 ilimizde Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı, Yüzme Bilmeyen Kalmasın gibi birçok proje çocuklarımız ve gençlerimiz için devam ediyor. Ben buradan 7’den 70’e tüm Mersinlileri spor yapmaya davet ediyorum. Bu anlamlı gecede bizlere bu ödülü layık görenlere ve organizasyonun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.