ÇBK Hatay’a yine fark attı: 80-57

Mersin Yenişehir Belediyesi ÇBK, Hatay Büyükşehir’e yine farklı tarife uygulayarak rakibini 80-57 yendi. Baştan sona üstün bir oyun sergileyen ÇBK , üçüncü periyotta Horizont maçının provasını yaparak farka gitti. Hatay’ı ayakta tutan Chanel Brown 21 sayı ile maçın en skorer ismi olsa da bu takımını yenilgiden kurtarmaya yetmedi. ÇBK’ da on oyuncu skora katkı sağlarken Tiffany Hayes 16, Zellous 11, Turner de 10 sayı ile çift haneli skora ulaşan isimler oldu.

ÇBK Hatay’a yine fark attı: 80-57

Lig ve EUROCUP öncesi son hazırlık maçını Hatay Büyükşehir Belediyespor ile oynayan ÇBK,  ikinci maçı da farklı kazandı: 80-57

 

ÇBK Akademi Arena’da oynanan maça hızlı başlayan ev sahibi ekip çember altında Kristine Anigwe ile etkili olurken, Şevval’ın dış atışlardan bulduğu üçlüklerle öne geçti. Konuk ekip Chanel Brown’un basketleriyle oyuna tutunmaya çalışsa da ilk periyot 23-17 ÇBK’ nın lehine bitti.

 

İkinci periyotta savunmasını sertleştiren Hatay Büyükşehir karşısında ÇBK ilk dakikalarda çok top kaybedince  Hatay içerden bulduğu basketlerle farkı eritmeye başladı.  ÇBK rakibine Kristine Anigwe, ve Turner’in basketleriyle karşılık vererek ilk yarı sonunda soyunma odasına giderken aradaki farkı korudu:37-30

 

Üçüncü periyotta gelecek hafta deplasmanda oynayacağı Horizont maçının provasını yapan ÇBK vites yükselterek rakibini çembere yaklaştırmadı. Hücumda da Tiffany Hayes ve Turner’in  rakip boyalı alanda etkili oyunu ve basketleriyle  final periyoduna girerken farkı çift hanelere taşıdı:62-41.

 

Final periyodunda 21 sayılık skor avantajı ile başlayan ÇBK karşısında fazla  basket şansı bulamayan konuk ekip,  rakibin baskılı oyunu karşısında adeta kaderine mahkum oldu. Bu periyotta ÇBK’da Zellous da üçlük basketleriyle skora önemli kattı sağlarken, coach Olcay Orak son 5 dakika da daha çok Türk oyunculara yer verse de, aradaki farkı koruyan ev sahibi ekip parkeden 80-57 galip ayrıldı.

 

Hatay Büyükşehir Belediyespor’da  Chanel Brown 21 sayı ile maçın en skoreri olsa da , bu takımının kazanmasına yetmedi.

 

ÇBK’da   süre alan 11 oyuncudan 10’u skora katkı koyarken, Tiffany Hayes 16, Zellous 11, Turner de 10 sayı ile çift haneli skora ulaşmayı başardı.