Akdeniz Belediye Meclisinde sinirler gerildi | Güney Gazetesi Mersin

Akdeniz Belediye Meclisinde sinirler gerildi

Akdeniz Belediye Meclisi’nde HDP’li üye Yıldırım Akpınar, AKP’li başkan Mustafa Gültak ile 2 başkan yardımcısının meclisi tek başlarına yönetmeye çalıştığını söyleyince tartışmalar çıktı. Belediye meclisi üyeleri birbirinin üzerine yürüdü.

Akdeniz Belediye Meclisinde sinirler gerildi

ABİDİN YAĞMUR

 

Akdeniz Belediye Meclisinin ekim ayı olağan toplantısında EMEP’li meclis üyesi Halil Kara söz alarak 2022 bütçesi ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Kara’nın konuşmasına önce AKP’li Aysel Mavioğlu Öner ardından da AKP’li başkan yardımcısı Aydın Eğin müdahale etti.

Daha sonra söz alan HDP’li üye Yıldırım  Akpınar, her meclis üyesinin konuşma hakkı olduğunu belirterek, “Meclisin sol tarafında muhalefet grubu var. Öbür tarafta Cumhur İttifakını oluşturan AKP’li ve MHP’li üyeler var. Bir de Mustafa Gültak, Aydın Eğin ve Tufan Nenni’den oluşan, biz burayı kendi başımıza yönetiriz diyen grup var” ifadelerini kullandı.

Akpınar’ın bu sözleri üzerine Aydın Eğin ve Tufan Nenni tepki gösterirken Başkan Gültak  da “Yıldırım  Beyi kınıyorum. Burada bir senaryo yazdınız” dedi.

Yıldırım Akpınar da, “Senaryo yazanları gördük. 3 tane oyuncu var” diyerek Güktak’a yanıt verdi. Bu sırada Yıldırım Akpınar ve Tufan Nenni yerlerinden kalkarak birbirlerinin üzerine yürüdü. Başkan Gültak tartışma üzerine meclise 10 dakika ara verdi. Meclis oturumu aranın ardından devam etti.