Girişim Limanı mezunlara destek veriyor

BRODRONE markasıyla Dominik’te SURVIIVOR 2021 projesinin drone çekimlerini gerçekleştiren Mersin Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunları Tevfik Bannayev ve Ezel Adıgüzel, MEÜ Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu’nu ziyaret etti. Genç girişimciler kendi geliştirdikleri Brodrone ile Girişim Limanı’nın tanıtım çekimlerini gerçekleştirdi.

Girişim Limanı mezunlara destek veriyor

2018'den itibaren BRODRONE markası ile FPV Drone odaklı çalışmalar sürdüren ekip, TEKNOFEST 2019’dan sonra T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı onayı ile düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası 2021'de de Merkezi temsil etmeye devam edecek.

Teknolojide çeşitli alanlarda (otonom sistemler; 3B yazıcılar (FDM ve SLA); 3 boyutlu tasarım ve analiz; PCB tasarımı ve üretimi; CNC makinalar; yazılım; mikro işlemciler) birikim sahibi olan genç girişimciler, Girişim Limanı proje ve eğitimlerinde de girişimcilere gönüllü mentorluk yapma sözü verdi.

Merkez Müdürü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu ise; girişimlerinde ve yarışlarda Girişim Limanı olarak mezunlara destek verdiklerini ve her zaman yanlarında olduklarını ifade etti. (Haber Merkezi)