“Seçimlere hazırız” | Güney Gazetesi Mersin

“Seçimlere hazırız”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Toroslar 1. Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Ramazan Özen güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

“Seçimlere hazırız”

Kısa bir sürede 1. Olağan kongreyi yapıyor olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Toroslar İlçe Başkanı Ramazan Özen görev süreci ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Mersin’de 9 ilçede yönetimlerin belirlendiğini ve ilçe başkanı ve yöneticilerin sahada aktif olarak çalışmaya devam ettiklerini belirten Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, “Toroslar ilimizin ikinci büyük ilçesi. Nüfus yoğunluğu açısından ve ticari anlamda da inşallah daha büyük şeyleri hak eden bir ilçemiz. Toroslar ilçemiz içinde yerelde projelerimiz olacak. İl olarak olası bir erken seçime bizde hazırlanıyoruz. İlçe kongrelerimiz, mahalle temsilcilerimiz ve sonra sandık görevlilerimizi belirleyeceğiz. Sizin de değerli katkılarınızla iktidar yolunda önümüzün açık olduğunu biliyoruz. Biz Mersin olarak 9 ilçemizin başkanlarını atadık ve kongrelerini yapmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde Gülnar ve Akdeniz kongremizi yapacağız. Ardından il kongremiz için 15 Ekim’de bir kez daha Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ı ağırlayacağız.  Şimdiden tüm halkımızı davet ediyoruz. Şuan rahatlıkla söyleyebilirim ki DEVA Partisi iktidar için hazır ve bu yönde projelerini kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

 

“ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ BUGÜNDEN ORTAYA KOYUYORUZ”

 

Kongrede söz alan DEVA Partisi Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi ve Bölge Koordinatörü Mustafa Satıcı, DEVA partisinin tüm teşkilatları ile olası bir erken seçime hazır olduğunu söyledi. Tüm Türkiye’de pandemi koşullarına rağmen rekor derecede kısa bir sürede teşkilatlanmayı tamamladıklarına vurgu yapan Satıcı, “Türkiye’de önümüzdeki dönemlerde yapılacak bir seçime hak kazanmış durumdayız. Sorunları doğru bir şekilde saptayan günün ve çağdaş normların  gereklerine göre çözüm önerilerini ortaya koyan bir siyasi partiyiz. Nitekim tarım başta olmak üzere diğer birçok sektörde ilk 90 ve 360 günlük eylem planlarımızı açıklıyoruz. Muhalefet de dahil olmak diğer siyasi partilerin böyle bir çalışması yok. DEVA’nın oyları anketlerden ziyade yaptığımız saha çalışmalarında çok daha net kendini gösteriyor. Ülkemizin birçok sorunlarını çözecek uzman kadrolara sahibiz” dedi.

 Konuşmaların ardından yapılan seçimlerle Ramazan Özen, başkanlığında oluşan yönetim kurulu üyeleri; Sadık Kaya, Suat Erol, Tansu Bulutlu, Fatma İlya, Mehmet Sıddık Özdemir, Mehmet Şerif Altun, Galip Gücüyeter, Bestami Kuru, Sedat Öktem, İbrahim Doğan, Koray Eryıldız, Fırat Dalgıç, İlker Ulu, Burhan Özsoy, Kemal Durmaz, Hatica Karacılar, Semra Bulut, Ali Polat, Bahiddin Ocak, Mustafa Kelepçe olarak belirlendi. (Haber Merkezi)