ÇBK bugün parkeye iniyor

Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Lig öncesi ilk hazırlık maçını bugün İstanbul’da Öznur Kablo Fenerbahçe ile oynayacak. Öte yandan ÇBK’ nın Milli Pivotu Kuanitra Holingsvorth da İstanbul’a gelerek takıma katılacak. Holingsvorth hazır olmadığı için maçta yer almayacak.

ÇBK bugün parkeye iniyor

ZELİHA ÖZİPEK

 

Yeni sezona “3 Kulvarda Şampiyonluk” parolası ile hazırlanan Mersin Yenişehir Belediyesi ÇBK, bugün İstanbul’da parkeye iniyor.

Hazırlıklarını Mersin’de Çukurova Arena’da sıkı biçimde sürdüren ÇBK, Öznur Kablo Fenerbahçe ile oynayacağı iki hazırlık maçı için İstanbul’a gitti.

ÇBK, bugün saat 17.00’de Metro Enerji Salonu’nda Fenerbahçe ile ilk hazırlık maçını oynayacak. İkinci maç ise yine aynı salonda cumartesi günü saat 14.00’de.

 

ORAK, “LİGE KADAR EN AZ 6 MAÇ OYNAMAK ZORUNDAYIZ”

 

Mersin Yenişehir Belediyesi ÇBK Baş antrenörü Olcay orak. Hazırlık maçlarının lig ve EUROCUP için önemli olduğu ifade ederek, “Lige kadar ne kadar çok maç oynarsak o kadar ili olur. Hem eksiklerimizi görürüz hem de oyuncularımızın   uyumu sağlanır” dedi. Bu yıl sekiz yabancı oyuncu ili anlaşan ÇBK’ da şu ana kadar üç yabancı oyuncu Mersin’e gelerek takımla çalışmalara başlamıştı.

 

KUANİTRA BUGÜN İSTANBUL’A GELİYOR

 

Öte yandan ÇBK’nın Milli Pivotu Kuanitro Holingsvorth bugün İstanbul’a gelerek, kafileye katılacak. Ancak, hazır olmadığı için Fenerbahçe maçlarında oynamayacak. Kuanitro’nun takım Mersin’e döndükten sonra özel çalışmaya tabi tutulacağı bildirildi. 2021’de Türk Vatandaşı olan Kuanitro, Kadın Milli Takımımızda da forma giyiyor.