“Kavga olmayacak, tartışma olmayacak” | Güney Gazetesi Mersin

“Kavga olmayacak, tartışma olmayacak”

“Kavga olmayacak, tartışma olmayacak”

ABİDİN YAĞMUR

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, erken seçim ve Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayının kim olacağı iddialarını Mersin’de değerlendirdi. Özel, “Ülkenin en önemli gündemi erken seçimse bıçak kemiğe dayanmış demektir. Herkes Millet İttifakının adayını soruyorsa umut orada demektir. Tek aday mı olur çok aday mı olur? Neyin olmayacağını söyleyeyim. Kavga olmayacak. Tartışma olmayacak. Hayal kırıklığı olmayacak. Umut sönmeyecek. Herkesin göğsünü gere gere oy vereceği bir cumhurbaşkanı adayı olacak” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP’li belediyelerin kente kazandırdığı bazı tesislerin açılışını yapmak için geldiği Mersin’de parti binasında açıklamalarda bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehirde olduğu sırada basın toplantısı düzenleyen Özel, “Bugünkü konuğun siyasi yönü olmasaydı Mersinliler anlamlı bir ziyaret olurdu. Ülkenin cumhurbaşkanı var Mersin’de ama herkesi kucaklayamıyor, 83 milyonu kucaklayamıyor çünkü bir siyasi partinin genel başkanı sıfatıyla geliyor.  Ve bir partinin genel başkanı sıfatıyla Mersin’e gelirken Mersinliler uzaktan gördükleri bir gerçeklikle tanıştılar. Yüzlerce araçlık konvoyların, binlerce korumanın bir kente ziyaret öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yaşattığını çok yakından gördüler.  O otobanda o polislere yapılan o zulmün anlamını kimse çözemedi.  Otobanda yüz metrede bir polislerin durmasına kimse anlam veremedi.  Mersin’deki polislerin silahlarındaki şarjörler boşaltıldı.  Kendi polisine itimat etmeyen bu görüntüyle Mersin de tanıştı. Siyasi bir etkinlik için istedikleri binalar belediye başkanımız tarafından tahsis edildi. Dekor taşları birileri tutar da atar mı diye toplatıldı. Binadaki tüm odalar ve çekmecelerin açık tutulmasıyla ilgili talepler yaşandı, görüldü. Kendisinde bir tedirginlik, bir korku ve onu korumak için dünyada hiçbir lidere uygulanmayan bir prosedür uygulanıyor. Bunu anlamaya çalışıyoruz” dedi.

Özgür Özel, erken seçim ve Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayı tartışmalarıyla ilgili olarak da şunları söyledi:

“Vatandaşın sürdürmediği hiçbir gündem devam edemez. Ülkenin en önemli gündemi erken seçimse bıçak kemiğe dayanmış demektir. Herkes millet ittifakının adayını soruyorsa umut orada demektir. Tek aday mı olur çok aday mı olur? Neyin olmayacağını söyleyeyim. Kavga olmayacak. Tartışma olmayacak. Hayal kırıklığı olmayacak. Umut sönmeyecek. Herkesin göğsünü gere gere oy vereceği bir cumhurbaşkanı olacak. Görebilse Atatürk’ün işte benim cumhuriyetimin 100. Yılı işte cumhurbaşkanı adayım diyeceği bir cumhurbaşkanı adayı olacak.”

Özel, İzmir’deki “çıplak semazen” tartışmasında da sanatçıyı hedef alan MHP lideri Bahçeli’yi hedef aldı.

Özel, “Bahçeli semazene neden kızıyor? Akla şu geliyor. Kendisi siyasette en sık ve hızlı dönen kişi olduğu için kendisinden başka iyi dönüş yapana tahammülü yok herhalde. Tahmin ediyorum semazenle ilgili sorunu kendisinin bir siyasi semazen olmasından kaynaklıdır” ifadelerini kullandı.