Doktor adayına ziyaret

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan g İclal Kurt ve annesi Sonay Özveren’i; Camişerif Mahallesi’nde yaşadıkları evlerinde ziyaret etti.

Doktor adayına ziyaret

Anne Sonay ve Kızı İclal ile Akdeniz Belediyesi’nin dezavantajlı aileler yararına düzenlediği Silifke yaz kampında tanıştıklarını anlatan Başkan Gültak, “Belediye olarak ailemizi ve büyük hayalleri olan başarılı kızımız İclal’i takip ettik. Geçen yıl 4 binin üzerinde lise öğrencimize eğitim seti verdik.

Bu sette 50 binin üzerinde soru haznesi vardı. Ayrıca soruların çözümleri, öğretmenlerin anlatımları, ders föyleri gibi birçok soru bankasının olduğu bir eğitim setiydi. İclal kızımız dershaneye gitmedi, özel ders almadı. Sadece bizim hediye ettiğimiz YKS eğitim seti ile çok iyi hazırlanıp sınava girdi ve istediği bölüm olan Tıp Fakültesi’ni kazandı” diye konuştu.

 

“EĞİTİM YAŞAMI BOYUNCA KIZIMIZA DESTEK OLACAĞIM”

 

Sözlerini, “İclal görevini yaptı, iyi ders çalıştı, iyi bir derece elde etti ve hedefini tutturdu” diyerek sürdüren Başkan Gültak, şöyle konuştu:  “Bundan sonrası da yine bizde. Belediye olarak bizler de ailemizi ve İclal’i takip etmeye devam edeceğiz. Eğitim süreci boyunca da kızımıza maddi ve manevi destek olacağım.

İclal gibi başarılı, geleceğe dair hedeflerine ulaşmak için azimle çalışan tüm gençlerimize sahip çıkacağız. Çünkü bizden sonra gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’ni yükseltecek ve en iyi yerlere getirecek. Ailemiz merak etmesin, hayatta oldum sürece diğer birçok çocuğumuza olduğu gibi, eğitim hayatı boyunca İclal kızımıza da destek olacağım.”

 

“ÖZEL DERS ALMA OLANAĞİIM YOKTU”

 

İclal Kurt da sevinç ve heyecanını şu sözlerle dile getirdi. “Özellikle geçen yıl Akdeniz Belediyesi’nin Silifke’de düzenlediği gençlik kampında çok motive olmuştum.  Tabi herhangi bir yerden özel ders almak gibi bir şansım yoktu. Yaz kampından sonra çok yüksek bir motive ile derslerime çok yoğun şekilde çalıştım. Akdeniz Belediyesi’nin verdiği eğitim setiyle de iyi bir başlangıç yaptım ve sıkı çalışarak istediğim bölümü kazandım. Bu nedenle Başta Başkanımız Sayın Mustafa Gültak olmak üzere Akdeniz Belediyesi’nin tüm çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.” 

Anne Sonay Özveren ise, “Kızım İclal, bu yıl Akdeniz Belediyesi’nin, binlerce öğrenciye olduğu gibi kızıma da ücretsiz sağladığı eğitim setinden faydalandı. Herhangi bir kurum veya öğretmenden özel ders almadı. Derslerini de evde sıkı sıkıya takip ederek çok şükür tıp fakültesini kazandı. Bizlere bu fırsatı sunduğu için Sayın Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi. (Haber Merkezi)