“Kendine güveni olan gençler yetiştireceğiz”

Mersin Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin tanıtım toplantısına katılan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Biz bu tesislerde sadece futbolcu, basketbolcu ya da atlet yetiştirmiyoruz. Kendine güveni olan, her alanda yeterliliği olan gençleri yetiştireceğiz. Onlar Yenişehir’in gençleri olarak gittikleri her yerde, temsil ettikleri her alanda Yenişehirli olmanın özelliğini fark ettirecek, gösterecekler.” dedi.

“Kendine güveni olan gençler yetiştireceğiz”

Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tanıtım toplantısı Özgecan Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit,  2019 yılında Yenişehir Belediye Başkanlığına aday olduğunda belediyecilik hizmetlerini 6 temel ilke üzerine kurduklarını, bu ilkelerin hareket, eğitim, hemşehrilik, kentleşme, ekoloji ve dayanışma olduğunu hatırlattı.

 

“Spora duyarlı bir nüfusumuz var”

Başarının skorla, dereceyle, madalyayla ölçülmeyeceğini, disiplinli, özverili şekilde çalışan, geleceğini sporda gören gençlerin eninde sonunda başarılar kazanacağını kaydeden Başkan Özyiğit, “Biz bu tesislerde sadece futbolcu, basketbolcu ya da atlet yetiştirmiyoruz. Kendine güveni olan, her alanda yeterliliği olan gençleri yetiştireceğiz. Onlar Yenişehir’in gençleri olarak gittikleri her yerde, temsil ettikleri her alanda Yenişehirli olmanın özelliğini fark ettirecek, gösterecekler. Bunun için diğer birimlerimizle iş birliği içerisinde olacağız. Burada herhangi bir branşa kayıt olmuş sporcularımız, Yenişehir Akademi’de ücretiz yabancı dil eğitimlerine katılabilecekler ve kendinden emin birer birey olarak yetişmelerine katkı sunacağız” dedi.

Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ahmet Aslan da,  Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in alt yapı ve spora verdiği destekten dolayı şanslı olduklarını belirterek,“ Bu şansımızı değerlendirip bu sahalardan milli sporcular çıkarmaya inancımız tamdır. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Özyiğit, Özgecan Tesislerinde 7 ayrı branşta düzenlenen kurslara katılan çocuklarla bir araya geldi, spor üzerine sohbet etti.

Lansman toplantısında Grup Mozaik de bir müzik dinletisi sundu.

 

Başkanlığı Ahmet Aslan’ın üstlendiği Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nde yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Başkan Yardımcısı ve basketbol sorumlusu Eda Sapan,  Kulüp Sekreteri ve jimnastik sorumlusu Onur Okuyucu,  Kulüp Saymanı ve voleybol sorumlusu İbrahim Aslan, Yönetim Kurulu üyesi ve tenis sorumlusu Servet Çamurdaş,  Spordan Sorumlu  Koordinatör İbrahim Örenç,  Yönetim Kurulu üyesi Günay Nihat Gedik,  Yönetim Kurulu üyesi atletizm  ve futbol sorumlusu Onur Çiftçi.

Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nde futbol hocaları Burhan Baygın, Ali Rıza Şahin ve Kenan Demiroğlu, basketbol hocaları Serdar Yakupoğlu ve Eylem Paşaoğlu, voleybol hocaları Fatma Dila Eker ve Alev Boyacı, tenis hocaları Harun Subaşı, Şerif Yalta, Edip Kunt ve Fatih Tarın, jimnastik hocası Nurgül Abeş genç yeteneklerin yetiştirilmesi için çalışacak. (Haber Merkezi)