Toroslar Belediyesi’nden 3 boyutlu hediye | Güney Gazetesi Mersin

Toroslar Belediyesi’nden 3 boyutlu hediye

Toroslar Belediyesi, Ankara’da düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’nde ziyaretçilere, 3D yazıcı tekniği ile yazdırdığı 3 boyutlu figürler de hediye etti.

Toroslar Belediyesi’nden 3 boyutlu hediye


Bilimsel ve Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden belediye, atölye çalışmaları ve sunduğu renkli faaliyetlerle etkinliğin gözdesi oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) ev sahipliğinde yapılan etkinlik, Türkiye'nin dört bir yanından yoğun ilgi gördü.

Tekno Toroslar Projesi'nin tanıtımını yapan, Miniada Robot, drone parkuru, Tekno Toroslar Merkezinin üç boyutlu maketi ile dikkat çeken belediye, 30x30x40 baskı alanı, 120 mm/S hız, abs, pet-g, asa filamentleri destekleyen,  32 bit kontrol ünitesi ve nema 17 torklu motor sistemi bulunan 3D yazıcı ile figürler yazdırarak ziyaretçilere sundu.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Çevik Belediyecilik anlayışıyla yenilikleri takip eden ve hızla ortaya koyan bir belediye olduklarını kaydetti.

Başkan Yılmaz; "E-belediye hizmetlerimiz, kendi bünyemizde geliştirdiğimiz otomasyon sistemimiz ile Toroslarımızda yaşayan tüm vatandaşlarımızın taleplerini ortak bir çözüm merkezinde toplayarak, hizmetlerimizi hızlı ve etkin bir şekilde yerine getiriyoruz. İlçemizin yapısına uygun olacak projelerimizi gerekli teknik incelemelerin ve değerlendirmelerin ardından uyguluyoruz” dedi. (Haber Merkezi)