Mersin Barosu, hayvan besleme odağında incelemelerde bulundu | Güney Gazetesi Mersin

Mersin Barosu, hayvan besleme odağında incelemelerde bulundu

Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, Genel Sekreter Av. Murat Akın, Sayman Av. Rauf Sina Aycan ve avukatlar, Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevinç Fındık ve saha sorumlusu Sevil Kumaş ile birlikte Adanalıoğlu Mahallesi’nde Akdeniz Belediyesi’ne ait hayvan besleme odağında incelemelerde bulundu.

Mersin Barosu, hayvan besleme odağında incelemelerde bulundu


Hayvan besleme odağının hayvan haklarına uygunluğunu inceleyerek, Akdeniz Belediyesi Saha Sorumlusu Sevil Kumaş’tan bilgi alan Baro Başkanı Gazi Özdemir, sokak hayvanlarının, hayvan besleme odağındaki sağlıklı yaşam koşullarının yasal düzenlemeye, uygun olup olmadığını kontrol ettiklerini, eksiklikleri dile getirdiklerini belirtti.

Özdemir, “Hayvan besleme odağında hayvanların bakımı, beslenme, sağlık, temizlik sorunları, metrekareye düşen hayvan sayısı gibi kriterlerin, hayvanların sağlıklı barınma koşullarına uygunluğunu denetledik. Hayvanların barınma koşullarının daha da iyileştirilmesi için neler yapılabileceği konusundan yetkililerle fikir alışverişi yaptık. Hayvanlarımızın sağlıklı ortamda yaşama hakkına hep birlikte sahip çıkıyoruz. Bu konuda bizlerle işbirliği içerisinde olan Akdeniz Belediyesi yetkililerine teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı. (Haber Merkezi)