“2 ay içinde Barış Mahallesi’nde kentsel dönüşüme başlıyoruz” | Güney Gazetesi Mersin

“2 ay içinde Barış Mahallesi’nde kentsel dönüşüme başlıyoruz”

“2 ay içinde Barış Mahallesi’nde kentsel dönüşüme başlıyoruz”


 

Karaduvar Mahallesi'ni ziyaret eden Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; "Yıllarca kandırmışlar. Hiçbir plan yapmamışlar; şehir 20 yıldır köy gibi kalmış. Bugüne kadar herkesin korktuğu ve kaçtığı kentsel dönüşümü başlattık” dedi. Gültak, Çay Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarının tamamlanmak üzere olduğunu, 2 ay içinde Barış Mahallesi’nde kentsel dönüşüme başlayacaklarını söyledi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Karaduvar Mahallesi’ni ziyaret ederek, yapılan ve yapılmakta olan hizmet, proje ve çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Gültak, Karaduvar Mahalle Muhtarı Fikret Altan, Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ile birim müdürlerinin eşlik ettiği ziyarette mahalle sakini vatandaşlara hitap etti.

 

"İNSANLAR RUHSAT ALAMIYOR”

 

Bölgenin en büyük sorunlarından birinin imar olduğunu işaret eden Başkan Gültak, "Hala Kazanlı, Karaduvar, Karacailyas, Güneş, Şevket Sümer gibi mahallelerimizi yakinen ilgilendiren yıllardır yapılmamış olan imar sorunundan söz ediyorum. Tarım görüşü geldi. Yaklaşık 8 ay geçti. Umarım yakında Büyükşehir Belediyesi 2. etap dediğimiz 1/5000'lik imar planları hızlı bir şekilde yapar; biz de 1/1000'liklerini yapar; geçiririz. Birçok insanımız ruhsat bekliyor. Umarım bu imar planları bir an önce biter ve şehrin kaderini değiştiririz" diye konuştu.

 

"ÇAY MAHALLESİ BİTİYOR. BARIŞ MAHALLESİNDE BAŞLAYACAĞIZ"

 

Düzensiz büyümüş bir Akdeniz ile karşı karşıya olduklarına vurgu yapan Başkan Mustafa Gültak; "Alt ve üst yapısında sıkıntılar var. Bunların da bir an önce çözülmesi ve Akdeniz'in kaderinin değişmesi için herkesin rızasını kazanarak yerinde kentsel dönüşümün hayata geçmesi gerekiyor. Çay Mahallesi'nde örneğini görüyorsunuz. Yakında vatandaşlarla görüşüp evleri teslim edeceğiz. Barış Mahallesi'nde de kepçeyi vurmamıza çok az kaldı. Oradaki birçok vatandaşın tapu devrini aldık. Bu ayın sonunda yapılacak ihale ile yüklenici firmaya devrediyoruz ve inşallah 2 ay içinde de Barış Mahallesi'nde 400'ün üstünde konutu hayata geçirmiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

 

"BİRBİRİMİZİ KANDIRMAYALIM"

 

"Birbirimizi kandırmamamız gerekiyor" diyen Başkan Gültak; "Şevket Sümer, Güneş, Çay, Çilek, Karacailyas'ta sıkıntılar var. Doğalgaz yok. Alt yapıda, içme suyunda problemler var. Bunları nasıl çözeceğiz? Bu şehri, muhtarlarımızla, vatandaşımızla hep birlikte planlamak zorundayız. Kandırmaca yok. Yıllarca kandırmışlar. Hiçbir plan yapmamışlar; şehir 20 yıldır köy gibi kalmış" şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)