Gözne Mahallesi’nde kanalizasyon çalışmaları başladı

Gözne Mahallesi’nde kanalizasyon çalışmaları başladı

 

Proje ve yatırımlarına aralıksız devam eden MESKİ’nin sürdürdüğü altyapı çalışmalarıyla Mersindaha temiz bir kent olma yolunda ilerliyor. Yapımına başlanan Toroslar ilçesi Gözne Mahallesi 1.etap kanalizasyon hattı çalışmasının tamamlanmasıyla hem bölgede yaşayan hem de yaz aylarındayaylalık olarak bu bölgeye giden vatandaşlar yıllardır bekledikleri kanalizasyon hattına kavuşacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü,Toroslar ilçesi Gözne Mahallesi 1. etap kanalizasyon hattı yapım işine başladı. Çalışmalarıntamamlanmasıyla yaz aylarında nüfusu artan bölgede çok yoğun olan vidanjörle fosseptik çekimleriazalacak ve fosseptik çukurlarının büyük çoğunluğu iptal olacağından Gözne Mahallesi’nde ikameteden vatandaşlar bundan sonra daha temiz ve kokusuz bir yayla sezonu geçirecek.

MESKİ’nin sözleşme bedeli 26 milyon 447 bin olan yatırım işi kapsamında, toplam 36 bin 790 metrekanalizasyon şebeke hattı, 480 metre terfi hattı ile 2 adet paket atıksu terfi merkezi yapılacak. Projekapsamında toplanan atıksular, kısa zamanda ihalesi yapılacak olan Gözne-Ayvagediği AtıksuArıtma Tesisi’nde arıtılacak.