Öğrenciler doyasıya eğlendi

‘Biz Anadolu’yuz’ projesi kapsamında Konya’dan gelen 40 öğrenci Mersin’de ağırlandı

Öğrenciler doyasıya eğlendi

ZELİHA ÖZİPEK

Gençlik Spor Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen ‘Biz Anadolu’yuz’ projesi kapsamında Konya’dan gelen 40 öğrenci Mersin’de ağırlandı.

 

Özellikle dezavantajlı gençlerin sosyal hayata katılımının amaçlandığı Biz Anadolu’yuz projesinde eğitim, sanat, kültür, spor tarihi ve turistik geziler gibi alanlarda ön plana çıkan proje kapsamında Karaman’dan gelen 40 öğrenci Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde 13-16 Temmuz tarihleri arasında Mersin’de ağırlandı.

 

Biz Anadolu’yuz projesi kapsamında ilimizde misafir ettiğimiz öğrenciler İlk olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Osman Yıldızbakan ve Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü Berna Kulaç’ı ziyaret etti.

 

Yapılan ziyaretlerin ardından sırasıyla Mersin Arkeoloji müzesi, tekne turu, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ziyareti, şehitlik ziyareti, sinema etkinliği, Deniz müzesi ziyareti, 15 Temmuz Gazisi Oğuz Can Kuş ile hasbihal, mesire alanı spor doğa ve çevre etkinlikleri gibi çeşitli etkinliklerle doyasıya eğlendiler.