15 Temmuz etkinlikleri devam ediyor

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 5. Yılı anma etkinlikleri, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 8 farklı branşta gerçekleştirilen sportif müsabakalar ile devam ediyor.

15 Temmuz etkinlikleri devam ediyor

15 Temmuz’un 5. yılında, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile milli birlik ve beraberlik ruhunu topluma göstermek, hatırlatmak, tüm şehitlerin ve 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşların anısını yaşatmak amacıyla Mersin’de de 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlenmeye devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 17 Temmuz 2021 tarihine kadar düzenlenecek etkinlikler, koronavirüse yönelik alınan tedbirler kapsamında gerçekleştirilecek. Etkinliklerde; atıcılık, atletizm, bisiklet, e-spor (Online), floor curling, masa tenisi, satranç ve tenis olmak üzere 8 farklı branşta sportif etkinliklerin yanı sıra Şehitleri Anma Yürüyüşü ve 25 milli sporcunun katılımıyla ‘Demokrasi Bilinci, Elden Ele Taşınan Bir Bayrak Yarışıdır’ sloganıyla Sancak Koşusu yapılacak. (Haber Merkezi)