İngilizce okuma yarışması sonuçlandı

Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mezitli Belediyesi ve Mezitli Kent Konseyinin birlikte düzenlediği ‘Okullar Arası İngilizce Kitap Bilgi Yarışması’nın ödül töreni yapıldı.

İngilizce okuma yarışması sonuçlandı

5 Temmuz-8 Temmuz Temmuz tarihleri arasında İçel Anadolu Lisesi ev sahipliğinde düzenlenen ve yoğun ilgi gören yarışmada öğrenciler, yabancı dil yeteneklerini sergilemek için uğraştı.

Yeliz Özalp, Marziye Yılmaz, Kadriye Çoban, Şenay Mazlum, Ahmet Şahin ve Burcu Şanlı’nın Jüri Üyeleri olduğu yarışmada katılımcı öğrenciler “Denizler Altında 20 Bin Fersah” isimli kitabın İngilizce baskını okudu  yazılı sınava girdi. Önce ilk 8 belirlenerek ikinci elemeye tabi tutulan öğrencilerden ilk üç sırayı alanlar ödül kazandı.

Yarışmada birinci Demir Uygur’a, Kızkalesi Barbarossa Otelde ailesiyle birlikte bir gece konaklama, ikinci olan Larien Sankar’a Mezitli Belediyesi Mutlu Yaşam Köyünde ailesiyle birlikte bir gece konaklama ve üçüncü olan Orkan Tual Bingöl’e ise bisiklet hediye edildi. Yarışmaya katılan tüm çocuklara Mezitli Belediyesi tarafından kitap seti verildi.

İçel Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine, Mezitli Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Kurtuluş, Mezitli Kent konseyi ve ÇUGİDER Başkanı Sibel Gelbul, İçel Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Ada, sponsor olan kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrencilerin aileleri katıldı. (Haber Merkezi)