“Sihirli bir el Akdeniz’in hizmetlerini engellemek istiyor”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, meclis toplantısında, Mersin Millet Bahçesini işletmesi planlanan Akdeniz Belediye Şirketine yönelik sermaye artırımı teklifinin oy çokluğuyla reddedilmesine tepki gösterdi. Gültak, “Tüm merkez ilçe belediyeleri şirket kurabilecek ama Akdeniz kuramayacak. Açıktır ki birileri Akdeniz Belediyesi’nin çalışmamasını istiyor. Sihirli bir el, Akdeniz’in hizmetlerini engellemek istiyor” dedi.

“Sihirli bir el Akdeniz’in hizmetlerini engellemek istiyor”

Akdeniz Belediye Meclisi, temmuz ayı ikinci birleşimini Mustafa Gültak başkanlığında yaptı. Toplantıda, Akdeniz Belediyesi tüzel kişiliğine ait Akdeniz İmar, İnşaat, Kültür, Orman Ürünleri, Tarım, Turizm, Ticaret Anonim Şirketinin 100 bin TL olan sermayesinin 10 milyon TL’ye kadar çıkarılması için Başkan Gültak’a yetki verilmesini içeren komisyon raporları görüşüldü.

 

“HERKESE HELAL, AKDENİZ’E HARAM”

Komisyonlarda oy çokluğu ile reddedilen rapor hakkında, meclis üyelerinin açıklamalarından sonra söz alan Başkan Gültak, reddedilen teklife ilişkin tepkisini dile getirdi. Gültak, muhalif meclis üyelerine seslenerek, “Yenişehir’in, Tarsus’un, Toroslar’ın ticari şirketi yok mu? Mezitli yakın tarihte ticari şirket kurmayacak mı? Yani herkese helal, Akdeniz’e gelince haram. Nasıl bir çifte standart uyguluyorsunuz? Tüm merkez ilçe belediyeleri şirket kurabilecek ama Akdeniz kuramayacak. Var mı böyle bir şey” diye konuştu.

 

“AKDENİZ’İN ÇALIŞMAMASINI İSTEYEN SİHİRLİ BİR EL VAR”

 

Mersin Büyükşehir Belediyesinde dengelerin değişmesiyle Akdeniz’de de dengelerin değiştiğine dikkat çeken Gültak, “Açıktır ki, birileri Akdeniz Belediyesinin, Mustafa Gültak’ın çalışmamasını istiyor. Demek ki sihirli bir el, sihirli bir değnek değiyor. Burası çok açık ve net. Dün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer de bana, ‘İstiyorsan sana yardımcı olalım’ dedi. Evet, yardım istiyorum, belediye şirketinin sermayesinin arttırılmasını istiyorum. Hadi buyurun. Fakat aslında her şey belli. Demek ki bir el değiyor; birileri Akdeniz’in çalışmamasını istiyor” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)