Davultepeli çiftçilerin gözü belediye meclisinde | Güney Gazetesi Mersin

Davultepeli çiftçilerin gözü belediye meclisinde

Mersin’in Mezitli ilçesi Davultepe Mahallesi’ndeki tapulu narenciye arazilerinin sanayi sitesi yapılmasına karşı aylardır hukuk savaşı veren Davultepeli çiftçiler, konunun Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşüldüğü dakikalarda meclis önünde toplanarak seslerini duyurmaya çalıştı.

Davultepeli çiftçilerin gözü belediye meclisinde


MAYSA DERYAYEVA 

 

Mezitli Küçük Sanayi Sitesi projesi kapsamında Davultepe’de vatandaşa ait narenciye bahçelerinin kamulaştırılmasına zemin hazırlayan imar planı değişikliğine yapılan 541 itiraz Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme geldi.

Konunun mecliste görüşüldüğü dakikalarda Davultepeli çiftçiler meclis kapısında toplanarak toplantıya giren belediye başkanlarına ve meclis üyelerine seslerini duyurmaya çalıştı.

Davultepeli çiftçilerin avukatı Kübra Erşahin, “100 binlik plan değişsin diye Mersin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne talep yazısı yazılacak diye düşünüyoruz ve öyle bir talebimiz de var. Meclis toplantısında halkın dediği olur diye düşünüyoruz. Halkın itirazları komisyonda kabul edilmiş. Meclisin  de bu halkın bu isteğini reddetmeyeceğini umuyoruz.  Sosyal medyada dükkanların satılması konusunu Belediye Başkanlarına gösterdim. “Hayırlı olsun” diye reklam filmleri, hayal dükkanların reklamını yapılıyor. Bu konuda siyasilerin haberi yok.   Bir kısım grubun nüfuzunu kötüye kullanarak yapmış olduğu reklam filmlerine itibar edilmemesi gerekiyor. Sanki her şey red olmuşta şu an sanayi yapılıyormuş gibi izlenim veriyorlar ama aslında öyle bir şey yok. Halk bunları görünce panik oluyor ve meclisin önüne geliyor” dedi.