Seçer: 7/24 çalışıyoruz

Seçer: 7/24 çalışıyoruz

ABİDİN YAĞMUR

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Teksin Mersin projesinin akıllı kent projesi olduğunu ve vatandaşın belediyeye daha hızlı ulaşmasını, sorunların daha hızlı çözülmesini sağlayacağını söyledi.

Seçer, “Akıllı bir kent yaratacaksak belediyemizin de akıllı olması lazım. Çalışanlarımızın da akıllı olması gerekiyor.  Eğer akıllı insanlar, liyakatlı insanlar, çalışan insanlar, sorumluluğunu omuzlarında taşıyan insanlarla bir arada olursak kentin sokaklarında yürürken alnımız açık, başımız dik olur. Neden? Biz halkımıza şunu vaat ettik. Sizleri seviyoruz, sizleri sayıyoruz. Bizlere destek olun. Biz kimsesizlerin kimsesi olacağız. Biz herkesi kucaklayacağız. Biz körüz Biz ideolojik körüz, etnik körüz, siyasal körüz, mezhepsel körüz. Çünkü biz belediye başkanıyız. Herkesin belediye başkanıyız” dedi.

 

“Teksin benim başdanışmanım”

 

Teksin Mersin projesinin çok yönlü bir proje olduğunu ifade eden Seçer şunları söyledi: “Teksin benim yol arkadaşım. Teksin benim başdanışmanım. Benim en güvendiğim çalışma arkadaşım. Bana ölçümleri yapan, sokakta vatandaşla konuşan, onların derdini bana aktaran, onları raporlayan, onları rakamlara döken ankatör. Teksin başkanla vatandaş arasındaki köprü. Vatandaşın da sığanacağı liman. Vatandaşların dert babasıdır Teksin.  Hani geleneksel bir anlayış vardır. İnşallah sayın genel başkanımızın cumhurbaşkanlığında bu anlayışı da değiştireceğiz. Devlet dairelerinde, belediyelerinde bir dayın olacak. Belediyede kimseye ulaşamıyoruz. İşimizi yaptıracağız bir tanıdığımız yok. Artık bu şikayetler geride kaldı çünkü Teksin var. Vatandaşın Teksin uygulamasıyla, bize şikayetini iletmesi vatandaşın belediye başkanına ulaşması anlamına geliyor. Bizler CHP’liyiz. Bizler Atatürk’ün izinde yürüyen neferleriz. Bizler sözünün eri mert insanlarız. Ne dediysek o. Birer birer gerçekleştiriyoruz.  Bizim 7/4 çalışmaya ihtiyacımız var. Ve çalışıyoruz. Teksin de 24 saat çalışıyor. Sabahın beşi akşamın beşi, gecenin on ikisi gündüzün on ikisi hiç fark etmiyor. Teksin 24 saat çalışıyor. Başkanı da 24 saat çalışıyor. Çalışma arkadaşları da çalışmak zorunda.”

 

Teksin Mersin: Akıllı kente ilk adım

 

Teksin Mersin uygulamasıyla Mersin halkı ulaşımdan, fatura işlemlerine ve birçok işlemlerini tek uygulama aracığıyla gerçekleştirebilecek.

Teksin Mersin uygulamasının içeriğinde Belediye İşlemleri (Talep ve şikayetler, alo 185 Belediye, Hizmetler), Kent Rehberi (Mersin’i keşfe, haberler, duyurular, etkinlikle, lokasyonlar, Denizkızı A.Ş, Kentbis, dijital kütüphane, hava durumu, Nöbetçi Eczane), MESKİ (Duyurular, fatura, randevu, abonelik, birimleri, dokümanlar) menüleri yer alıyor.

Teksin Mersin uygulamasıyla su faturaları, abonelik işlemleri, abonelik başvuru takibi, randevu alma işlemleri yapılabilecek.

Belediye işlemleri bölümüyle talep ve şikayetleri, belediye hizmetlerini, devam eden projeleri öğrenebilinecek.

Kent Rehberi ile nöbetçi eczaneleri, etkinlikleri, haberleri, duyuruları öğrenmek mümkün olacak.