CHP liderinden yeni ve ahlaklı siyaset çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “128 milyar dolar nerede” sorusunun hala güncel olduğunu belirterek “İktidara geldiğimizde nereye harcadınız sorusunu başımızın üzerinde kabul edeceğiz ve her sorunun yanıtını alnımızın akıyla vereceğiz. Yeni siyaset budur. Ahlaklı siyaset budur. Ve biz bunu yapmaya talibiz” dedi.

CHP liderinden yeni ve ahlaklı siyaset çağrısı

ABİDİN YAĞMUR

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesinin Teksin Mersin projesinin tanıtım toplantısına katıldı.

Toplantıda Mersinlilere seslenen CHP lideri, CHP’li belediyelerin başarılı çalışmalar yaparak ezberleri bozduğunu söyledi.

Seçimler öncesinde, “CHP’ye oy vermeyin belediye yardımları kesilir” denilerek kara propaganda yapıldığını kaydeden Kılıçdaroğlu,  “Bu ezberin bozulması gerekiyordu.  Birinci aşama seçimleri kazandık. İkinci aşama bu ezber yerle bir oldu. Üstelik pandemi döneminde, belediye gelirlerinin en aza indiği dönemde yerle bir oldu. Mersin halkı nasıl gördüyse diğer belediye başkanlarımızın olduğu yerlerdeki vatandaşlarımız da gerçeği gördüler. Bırakın yardımların kesilmesini tam tersine daha da arttı. 5 maskeyi dağıtmaktan aciz olan bir iktidar varken bütün belde halkına dezenfektanı, maskeyi halka ücretsiz olarak dağıttılar. Neden? Çünkü biz halka hizmet etmeyi temel ilke edindik” dedi.

 

“TERÖRÜN BİTTİĞİ TÜRKİYE’Yİ ÖZLÜYORUZ”

 

Mardin’den gelen şehit haberinin acısını yaşadıklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Terörün bittiği, aydınlık bir Türkiye’yi, 84 milyon insanın huzur içinde yaşadığı bir Türkiye’yi özlüyoruz. Ve bu Türkiye’yi inşa etmek için çalışıyoruz” dedi.

 

128 MİLYAR DOLAR NEREDE?

 

128 milyar dolar nereye gitti sorusunun hala güncel olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Ama biz 128 milyarı vatandaşın sormasını değil. Bize şu soruyu iktidara geldiğimizde sormasını isteriz. Ve sorduklarında da yanıtını veririz. Şurada bir kuruş vardı. Şurada 10 kuruş vardı, şurada 10 lira vardı. Nereye harcadınız sorusunuz başımızın üzerinde kabul edeceğiz ve her sorunun yanıtını alnımızın akıyla vereceğiz. Yeni siyaset budur. Ahlaklı siyaset budur. Ve biz bunu yapmaya talibiz” dedi.

 

BAŞKAN SEÇER’İ ALKIŞLATTI

 

Mersin Büyükşehir Belediyesinin, sebze meyve halinde çalışan kadınların çocukları için hal içerisinde kurduğu kreşten söz eden Kılıçdaroğlu,  “Belediye başkanı dediğimiz budur. Hepinizin huzurunda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür ederim. Sayın Seçer lütfen ayağa kalkar mısınız? Hep beraber lütfen alkışlar mısınız? Mersin’de yapılıyor da Adana’da, Aydın’da yapılmıyor sanmayın. Belediye başkanlarımızın olduğu her yerde yapılıyor. Ve her yerde yapılacak” ifadelerini kullandı.