Tarsus’un sorunları meclis gündeminde

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus’un sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Şimşek, “NATO yolu SSK Kavşağı düzenlenmeli, Tarsus Şehir Stadı, Tarsus Kültür Merkezi ve Tarsus Kapalı Spor Salonu inşaatları yapılmalıdır” dedi.

Tarsus’un sorunları meclis gündeminde

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, TBMM Genel Kurulunda söz aldı. Yeni yapılan Tarsus Devlet Hastanesi girişinde bulunan kavşakla ilgili yeniden bir düzenleme yapılması gerektiğini dile getiren Milletvekili Şimşek “Burada şimdiden çok sayıda trafik kazası meydana gelmektedir” dedi.

Şimşek, “Mersin'in Tarsus ilçemizde büyük bir devlet hastanesi yapılmış ve önümüzdeki birkaç ay içinde milletimizin hizmetine sunulacaktır. Hastanemiz girişinde bulunan NATO yolu üzerindeki SSK kavşağında Karayolları tarafından bir düzenleme yapılmaktadır. Yalnız, burada yapılan çalışmalarda yapılan düzenlemenin çok sağlıklı olmadığı ve burada şimdiden çok sayıda trafik kazasının meydana geldiği görülmektedir. Buradaki projenin yeniden incelenerek hastane girişine yakışan bir kavşak yapılmasını istiyoruz. Ayrıca, mevcut stadın yıkılarak 350 bin nüfuslu olan Tarsus ilçesine yakışan bir stadyum yapılmasını, kapalı spor salonunun yıkılıp yeniden yapılmasını ve kültür merkezinin de restore edilerek Türkiye'nin 54 ilinden büyük olan Tarsus ilçesine yakışır bir hâle getirilmesini temenni ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)