Anamur Esnaf Kefalet Koop.’ta Ahmet Özdemir, yeniden başkan

Anamur Esnaf Kefalet Koop.’ta Ahmet Özdemir, yeniden başkan

ZELİHA ÖZİPEK

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı.   Anamur Belediyesi Yıldız Düğün Salonunda yapılan genel kurula Anamur Belediye  Başkanı  Hidayet  Kılınç, Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik Başkanı Muhammed Yalçın, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı  Sabit Yelkovan, Mut  Kooperatifi Başkanı Hasan Manav, Bozyazı  Kooperatifi Başkanı Muzaffer  Ünal, Aydıncık Kooperatifi Başkanı Ekrem Çırak, Gülnar  Kooperatifi Başkanı Ramazan Çetin ve esnaf temsilcileri katıldı.

Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik Başkanı Muhammed Yalçın, öneri ile divan başkanı oldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Bölge Birlik Başkanı Muhammed Yalçın, "Bugün anlamlı bir gün, pandemi sonrası normale dönüş Ahi esnafına da uğur getirsin. Esnaf ve sanatkarlar ülkenin omurgasıdır. Şimdi ise esnafa sahip çıkma zamanıdır" diye konuştu.

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir de “Esnafa sahip çıkarak bizler sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Birliktelik duygusu ile sorunlarınızın önüne geçeceğiz. Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın" şeklinde konuştu.

Denetim Kurulu raporu ve faaliyet raporunun okunmasının ardından oylamaya geçildi.  Mevcut başkan Ahmet Özdemir’in tek aday olarak girdiği seçimde 1200 delegeden 700’ü oy kullandı.

Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Ahmet Özdemir, Hüseyin İbret, Nazir Aslan, Yunus Can ve  Osman Bakar.

Denetim Kurulu: Durmuş Ali Duman ve Ali Aydın.