Bilinçli aile projesi tamamlandı

Bilinçli aile projesi tamamlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi tarafından düzenlenen “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Bilinçli Aile Projesi” eğitim programı tamamlandı. 10 Şubat’ta başlayan proje, iki farklı grupla toplamda 1000 kişiye ulaştı. 18 oturumda haftada bir olmak üzere 5 uzmanla zoom üzerinden yapılan online eğitimlerle Mersin sınırlarını aşan proje, ülke çapında ilgi gördü ve yurt dışından da vatandaşlar katılım sağladı.

Eğitim, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocukların tedavisinde anne, baba ve sosyal çevrenin eğitiminin önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirildi. Hedef kitle olarak ailelerin seçildiği proje, akademisyenler, doktorlar, öğretmenler, psikologlar ve alanda çalışan farklı meslek uzmanları tarafından da yoğun ilgi gördü. Yoğun talebin ardından ikinci grubun açıldığı projeye aileler, öğretmenler ve birçok farklı meslek uzmanlarından olumlu geri dönüşler alındı.  

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi’nde görevli Uzman Klinik Psikolog Yücel Şavklı, alanında uzmanların oluşturduğu bir ekiple katılımcılarda çok geniş kapsamlı bir etki bıraktıklarını ifade etti. (Haber Merkezi)