Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi Mezuniyet Töreni Düzenlendi

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi Mezuniyet Töreni, 2 Temmuz Cuma günü Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bahçesinde düzenlendi.

Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi Mezuniyet Töreni Düzenlendi

Mezuniyet Törenine, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Taşkıner Ketenci, öğretim elemanları, öğretmenler, idari personel, mezun öğrenciler ve yakınları katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Taşkıner Ketenci; “Zaman çok çabuk geçiyor. 4 yıl boyunca Konservatuvarda lise öğrencisi olmanın keyfini çıkardığınızı düşünüyorum. Şimdi artık üniversite zamanınız geliyor. Orada çok daha başarılı olacak ve akademik çalışmalara gireceksiniz. Artık, hayat kontrolü size bırakıyor. Burada aldığınız eğitimle, ülkemizin geleceğinde harika genç sanatçılar olarak yer alacaksınız. Bazılarınız belki de devlet sanatçısı olacaksınız. Öğretmenlerinize ve ailelerinize teşekkür ediyor, hepinize yeni döneminizde başarılar diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından dönem birincisi Nigar Nida Ateş, dönem ikincisi Doğa Karahan ve dönem üçüncüsü Lara Danışoğlu’na teşekkür belgesi ve temsili diplomaları Öğr. Gör. Sema Islim Utandı tarafından takdim edildi.

 

Dereceye giren mezunların ardından, diğer mezunlara da temsili diplomalarının takdim edilmesi ve mezunların kep atmasıyla birlikte tören sora erdi. (Haber Merkezi)