Akdeniz’de dezenfekte çalışmaları sürüyor | Güney Gazetesi Mersin

Akdeniz’de dezenfekte çalışmaları sürüyor

Akdeniz Belediyesi, halk sağlığının korunması ve kent temizliğinin sağlanması, ayrıca korona virüs salgını ile mücadele kapsamında ilçe genelinde temizlik ve dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Akdeniz’de dezenfekte çalışmaları sürüyor


Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelindeki 65 mahallenin tamamında, belirlenen plan ve program dahilinde temizlik hizmeti, cadde ve sokakların ilaçlı su ile yıkanması, binlerce çöp konteynerinin boşaltılmasına 7 gün 24 saat çalışma esasına göre kesintisiz devam ediliyor.

 

GÜNDE YAKLAŞIK 400 TON ÇÖP TOPLANIP ŞEHİRDEN ÇIKARILIYOR

 

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı diğer ekipler de araçlar yardımıyla bütün ilçe genelinde her gün yaklaşık 400 ton çöpü toplayıp şehirden çıkarıyor ve katı atık bertaraf tesisine taşıyor. Ekipler, ilçe genelindeki tüm sokak, meydan, türbe ve okul bahçeleri ile pazar yerlerini temizleyip, ardından korona virüs salgınına karşı dezenfektanlı su ile yıkarken, mobil ekipler de ağırlıklı olarak kırsal mahallelerdeki meydanları, sokakları, cami, okul ve parkları temizliyor.

Salgına karşı çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler, çöp konteyneri yıkama araçlarıyla da belirledikleri program dahilinde 65 mahallede bulunan binlerce çöp konteynerini ilaçlı su ile yıkayıp dezenfekte ediyor. Zaman içinde ömrünü tamamlayan veya zarar gören çöp konteynerleri de yenileriyle değiştiriliyor. (Haber Merkezi)