Başkan Sarı’dan Jandarma Teşkilatına kutlama

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı “Jandarma teşkilatı halkımızın göz bebeği ve gururudur” dedi.

Başkan Sarı’dan Jandarma Teşkilatına kutlama

Başkan Veysel Sarı “14 Haziran 1839” tarihinde kurulan Jandarma Teşkilatının 182. kuruluş yıldönümünü nedeniyle Mersin İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Necip Çarıkçıoğlu’na bir kutlama mesajı gönderdi. Başkan Sarı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Jandarma’yı “yurduna, ulusuna ve Cumhuriyet’ine bağlı, fedakâr bir kanun ordusu” olarak nitelendirilmesine ben ve temsilcisi olduğum tüm camiada yürekten katılmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çok önemli bir parçası da olan ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü bölücü yıkıcı ve halkımızın huzurunu bozmaya yönelik eylemlere karşı Jandarma teşkilatımızın güvenliğimizin sağlanması konusunda gösterdiği kahramanlığın yanı sıra çağdaş hizmet anlayışıyla da halkımızın haklı gururu olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatının 182. Kuruluş Yıldönümü’nü en içten dileklerimle kutluyor, görevleri sırasında şehit olan kahraman Mehmetçiğimize Allahtan rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor ve Jandarmamıza görevlerinde üstün başarılar diliyor saygılar sunuyorum.” (Haber Merkezi)