AKOB’dan oda müziği yarışması

AKOB’dan oda müziği yarışması

 

NİHAT ALTUNTAŞ

 

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü (AKOB), genç müzisyenlerinin bir araya gelerek oda müziği grupları oluşturmalarını teşvik etmek, bu müzisyenlerin tanınmalarını sağlamak ve oda müziğine olan ilgiyi arttırmak amacıyla düzenlediği AKOB Ulusal Oda Müziği Yarışması’nın dördüncüsünü 26-27 Haziran 2021 Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirecek.

Pandemi dolayısıyla geçen yıl ertelenen yarışma, koşullarının devamı nedeniyle bu yıl video kayıtları üzerinden yapılacak.

Yarışmacı grupların AKOB sosyal medya hesaplarından ilan edilen şartnamede belirtildiği şekilde ilettikleri video kayıtları, Mersin’de bir araya gelecek olan Seçici Kurul tarafından iki gün boyunca birlikte değerlendirilecek. Yarışma sonuçları ve ödül töreni online olarak AKOB sosyal medya hesabından gerçekleştirilecek.

Ulusal boyutta dördüncüsü düzenlenecek yarışmaya 1 Ocak 1993 (28 yaşını geçmemiş olacak) tarihinden sonra doğmuş olan, Türkiye’de herhangi bir konservatuvar, müzik fakültesi, müzik okulu veya eşdeğer bir kurumda ve yurt dışında benzer eğitim kurumlarında öğrenciliklerini sürdürdüğünü veya mezun olduğunu belgeleyen T.C. uyruklu sanatçılar katılabilecekler.

 

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ 5 BİN LİRA

 

Yarışmada birincilik ödülü 5 bin TL, ikincilik ödülü 3 bin TL, üçüncülük ödülü 2 bin TL, mansiyon ödülü bin TL olarak belirlendi.

Yarışma Onursal Başkanı: Fazıl Tütüner- Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Derneği (AKOB) Yönetim Kurulu Başkanı

Jüri Başkanı: Hüseyin Sermet - Piyanist- Devlet Sanatçısı

Jüri Üyeleri: Prof. Dr. Toğrul Ganiyev- Keman Sanatçısı, Prof. Dr. Hasan Uçarsu- Besteci                                                Doçent Dr. Halit Turgay- Flütist- Besteci, Münif Akalın- Orkestra Şefi- Viyolonsel Sanatçısı