Kapanma sürecinde ‘Engelsiz Taksi’ umut oluyor

Kapanma sürecinde ‘Engelsiz Taksi’ umut oluyor

 

‘Bir insanlık projesi’ sloganıyla yola çıkan Erdemli Belediyesi beş yıl başlattığı “Engelsiz Taksi” uygulamasıyla kapanma sürecinde engelli vatandaşların yanında oluyor.

Pandemi sürecinde, risk altından olan fiziksel engelli vatandaşlar, Erdemli Belediyesine telefonla bilgi veriyor. Ardından randevu zamanı belirlenen vatandaşı almak için ekipler yola koyuluyor. Evlerinden alınan vatandaşlar, il içerisinde istediği sağlık kuruluşuna veya noktaya bırakılıyor ve işlerinin bitmesinin ardından güvenle evlerine geri götürülüyor.

Pandemi sürecinde engelli vatandaşlar için toplu taşıma araçlarının daha riskli olacağını bu yüzden engelsiz taksi uygulamasını titizlikle devam ettiklerini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Biz belediye olarak, kente yaşayan tüm bireylerin hizmetinde olduğu gibi engeli vatandaşlarımızın da hayatını kolaylaştırma adına ciddi gayretler sarf ediyoruz. Onların evlerinden alınıp hastahaneye taşınmasına varıncaya kadar, alış verişlerinin yapılmasına kadar, onların günlük ihtiyaçlarının tamamının karşılayan bir belediye hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımız bu işi, heyecanla ve ibadet aşkıyla yapan arkadaşlarımız var. Toplumun her kesimine en kaliteli, hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Pandemi sürecinde evine kapanan engellilerimizin engellerini engelsiz taksi ile kaldırmaya gayret ediyoruz ”diye konuştu.

 

PANDEMİ SÜRECİNDE KOLAYLIK SAĞLIYOR

 

Kapanma sürecinde engelli vatandaşların hayatında büyük kolaylık sağladığını ve hayatlarını kolaylaştırdığını ifade eden Fatma Uygun “  Bana ilk önce bu işlemi yapanlar geldiler. Kendi numaralarını verdiler. O dediler ki, bizi her zaman arayın. Hastahaneye falan, ne işiniz varsa götürürüz. Ben ondan dolayı dört beş sendir öyle yapıyorum. Arıyorum, beni geliyorlar götürüyorlar. Hastanede işim varsa onları yapıyorum. Ondan sonra evime bırakıyorlar. Allah razı olsun,  Engelsiz Taksi uygulamasını Belediye Başkanımız hizmete sunduğu için” diye konuştu.

 

 Engelsiz Taksi’ uygulaması ile sadece sağlık kuruluşlarına değil, vatandaşların ihtiyaçlarına göre esneklik gösteriliyor.  Projeden memnuniyetini ifade eden Tayhan Gönültaş ise “Ben Yüzde doksan sekiz engelli bir durumdayım. Erdemli Belediyesi’nin çıkarmış olduğu ‘Engelsiz Taksi’ sayesinde, hastahane randevularıma veya başka herhangi bir sıkıntılarda her zaman hizmetlerini vermektedir ve bundan dolayı teşekkür ediyorum ve Allah razı olsun ”diye konuştu.

 

VATANDAŞLARDAN PROJEYE TAM DESTEK

 

Yapılan çalışmanın kapanma sürecinde de devam etmesi vatandaşı mutlu etti. Çalışmanın sürekliliğine dikkat çeken bir vatandaş, “Tabi ne zaman ihtiyaç olursa arıyoruz, geliyorlar. Hastahaneye götürüyorlar ne zaman işimiz biterse arıyoruz evimize bırakıyorlar. Çok teşekkür ederiz kendilerine” diye konuştu. (Haber Merkezi)