Seçer’den Cumhur İttifakı’na “ayrımcılık yapmayın” çağrısı

Seçer’den Cumhur İttifakı’na  “ayrımcılık yapmayın” çağrısı

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, hiçbir ayrım yapmadan hizmet verdiklerini belirterek birçok yatırım ve projelerinin bürokrasinin çarklarına takıldığını söyledi. Seçer, “Bize de en azından Cumhur İttifakı’na mensup belediyelere gösterdiğiniz muameleyi gösterin, biz farklı bir şey istemiyoruz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 4 televizyon ve 22 radyonun ortak canlı yayınına katılarak, hizmette 2. yılını değerlendirdi. 

2 yılın çabuk ama yoğun geçtiğini anlatan Başkan Seçer, “Mersin, 31 Mart’tan sonra çağdaş, seküler bir anlayışın yönettiği bir kent oldu. Mutlu, huzurlu, gülen bir kent oldu Mersin” dedi.

Borçlanma konusunda Meclis’ten yetki alamadıklarını hatırlatan Başkan Seçer, “Anlatamadık, dinletemedik. Niye? Çünkü kulakları bende değil. Kulakları tıkalı. Kulakları Ankara’da, genel merkezlerinde” diye konuştu.

Bürokrasideki işleyişin kendi işlerini de yavaşlattığını vurgulayan Seçer, “Bu devletin kurumları, devlet kurumu aklıyla bize yardımcı olmak zorundadır” diye konuştu.  Yetkililere seslenen ve hizmet etmek istediklerini vurgulayan Seçer, “Bize de en azından Cumhur İttifakı’na mensup belediyelere gösterdiğiniz muameleyi gösterin, biz farklı bir şey istemiyoruz” dedi.

Mersin’de birçok noktaya hizmetin eşit şekilde gittiğini vurgulayan Seçer, “Bizde ayrım gayrım yok. Bir kere Mersin’in gündeminde ayrımcılık yok. Bunu şiddetle reddediyorum. Bunu bir insanlık suçu görürüm. Hiç kimse bana, ‘sen oyu çok aldığın yerlere çok hizmet, az aldığın yerlere az hizmet götürüyorsun’ diyemez” diye konuştu.

 

OTOBÜS KREDİSİ İÇİN CUMHURBAŞKANI’NA ÇAĞRI

 

Alımını yapmayı planladıkları 120 otobüsün yatırım programına alınmasını beklediklerini ifade eden Başkan Seçer, “Geçtiğimiz dönem Meclis’te borçlanma yetkisini aldık. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın Green City kapsamında bir projede; bunun 7 milyonu hibe, 3 milyon faiz yükü biniyor, 22 milyon avro alıyorsunuz 2 yıl ödemesiz, 8 yılda ödüyorsunuz toplam 10 yılda bitiyor. 22 alıyorsunuz 18 ödüyorsunuz. Bu kadar basit. Sayın Cumhurbaşkanı’nın bunu bir an önce yatırım programına almasını istiyoruz. Kaç ay oldu rica ediyoruz. Paramız hazır. Buradan Cumhur İttifakı Meclis üyelerine duyuruyorum. 22 milyon avromuz IBRD’de hazır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın yatırım programına almasını bekliyoruz. Yatırım programına aldığı taktirde, Hazine Bakanımız bunu onayladığı taktirde hemen alımlara çıkacağız. Kentimize yeni 120 otobüs daha katacağız. Filomuzu yenilemiş olacağız. Her türlü alt yapıyı hazırladık, oradan atılacak imzaları bekliyoruz” dedi.  (Haber Merkezi)