MFD’de yeni yönetim

Mersin Fotoğraf Derneği genel kurulunu gerçekleştirdi. İki adayın olduğu seçimi oy çokluğuyla Hayrettin Kırdı ve ekibi aldı.

MFD’de yeni yönetim

Başkanlığa seçilen Kırdı’nın yönetim kurulunda çalışacağı asil ve yedek üyeler; Ahmet Yenmez, Yıldız Özlütaş Tutal, Fatma Beyza Yalçın, Kemal Tekin, Ümit Tekin, Sercan İngilok, Zafer Özer, Sevtap İnal, Sevinç Dinçer olurken Dernek Danışma Kurulu üyeliklerine Seyfi Arslan, Turan Sezer, Mustafa Şahbaz seçildi. TFSF delegeleriyse Hayrettin Kırdı, Erol Özer, Şemi Ayatar, Mevlüt Özalp, Adem Karakaya oldu.

Başkan Kırdı, “34 yıllık bir derneğiz. Derneğimiz fotoğrafta Mersin için olduğu kadar, ülkemiz için de en saygın sivil toplum örgütlerinden biri, Dünya’da da Federasyonda önemli, saygın bir yere sahibiz. Daha önce olduğu gibi derneğimizde fotoğraf hep önceliğimiz olacak. Derneğimizin kapalı olduğu pandemi sürecinde, üyelerimize dış ortamda fotoğraf çekme fırsatları yaratmak, bu amaçla şehrimizde yaşanan faaliyetlerin içerisinde olmak istiyoruz. Sivil veya resmi birçok kurum ile irtibata geçerek, gerekli izinleri alarak, küçük gruplar halinde belli projeler üzerinde fotoğraflar üretmek ve üyelerimizle birlikte bu zor dönemi fotoğraf çekerek değerlendirmek niyetindeyiz” dedi. (Haber Merkezi)