“Sevgi”yi de reddettiler

 “Sevgi”yi de reddettiler

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Vahap Seçer, yeni yaptırdıkları katlı kavşağa ‘Sevgi’ adının verilmesini teklif etti, belediye meclisinin AKP’li ve MHP’li üyeleri blok halinde teklifi reddetti.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde başta borçlanma olmak üzere birçok teklifi Cumhur İttifakı engeline takılan CHP’li Başkan Vahap Seçer’in, belediyenin yaptırdığı bir katlı kavşağa sevgi adını vermek istemesi bile Cumhur İttifakı defansıyla karşılandı.

Meclis oturumunda Başkan Seçer, Okan Merzeci Bulvarı ile 20. Cadde kesişiminde 87 günde yapımı tamamlanan katlı kavşağa “Sevgi” isminin verilmesi teklifini meclise sundu.

Seçer, “Biz 2021 yılını sevgi ve iyileşme yılı olarak değerlendirdik. Bütün hastalıkların ilacının, bütün sorunların çözüm ilacının sevgi olduğunu düşünerek bu ismi bu katlı kavşağa vermek istedik” dedi.

Ancak Cumhur İttifakı üyelerinden “katlı kavşağa şehitlerin adı verilmeli” önerileri geldi. Başkan Seçer de bunun üzerine şehitlerin adlarının kentteki birçok yapıda yaşatıldığını, bundan sonra da yaşatılmaya devam edileceğini belirtti ve “Beni bu konu üzerinden sıkıştırmaya çalışmanızı, şehitler üzerinden politika yapmanızı doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan oylama sonucunda katlı kavşağa Sevgi adının verilmesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Seçer, oylamadan çıkan sonuç üzerine “Sizlere tabi teşekkür edemeyeceğim. Gerçekten bugün Meclisim adına utanç duydum, gerçekten bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Sizden bana onlarca sokak teklifi geliyor ve ben birçoğunu işleme koydum. Beldenizde, mahallenizde bu kim, kimdir diye sormadan bunu yaptım. Büyükşehir Belediye Başkanıyım, sevgi gibi değerli bir kavramı Meclis’in huzuruna getirdim ve bunu reddettiniz. Size teşekkür edemiyorum ama Mersin halkının da takdirine sunuyorum. Bu tarihe geçsin. Biz de katlı kavşağı isimsiz bırakırız. Ya da bir isim koymadan Sevgi Kavşağı diye anarız” dedi. (Haber Merkezi)