En işlek cadde otopark gibi | Güney Gazetesi Mersin

En işlek cadde otopark gibi

En işlek cadde otopark gibi


 

Mersin’in en işlek caddelerinden biri olan Kuvayi Milliye Caddesi’nde park sorunu trafiği içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Hem Mersin Büyükşehir Belediyesinin ücretli park alanının olması hem de park edilmesi yasak olan alanlara araçların park edilmesi bölgede trafiği durma noktasına kadar getiriyor.

Halk arasında Hastane Caddesi olarak bilinen Kuvayi Milliye Caddesi’nde trafik sorunu bitmek bilmiyor. Mersin’in en işlek yollarından bir tanesi olan caddede yol kenarlarına park eden araçlar trafiği iyice içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Özel araçların yanı sıra belediye otobüslerinin ve köy dolmuşlarının da kullandığı caddenin sağına soluna park edilen araçlar çoğu zaman toplu taşıma araçlarının yolcu alıp indirmesini hatta dönüş almasını zorlaştırıyor, trafik güvenliğini tehlikeye atıyor.

Dar bir cadde olan Kuvayi Milliye Caddesinde park edilmiş araçların fazla olması özellikle akşam saatlerinde uzun trafik kuyruklarının oluşmasına neden oluyor. Caddenin Fabrikalar Caddesi,  Zeytinlibahçe Caddesi ve Fasih Kayabalı Caddesi’ne katılım olanağı da verdiği dikkate alındığında trafik hem sürücüler hem yayalar açısından tam bir keşmekeş haline geliyor.

Vatandaşlar ve çevre esnafı, caddedeki otopark sorununun bir an önce halledilmesi gerektiğini ve bölgenin bu sayede nefes alacağını ifade ettiler.