Belediye başkanları şiddete sessiz kaldı

Belediye başkanları şiddete sessiz kaldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin merkez binası pazartesi akşamı patlayıcı maddeli saldırının hedefi oldu. Belediye tarihinde eşine rastlanmayan bu olay Mersin kamuoyunda tepkiyle karşılandı ancak birçok ilçe belediye başkanı bu vahim olayı görmezden geldi.

 

Şiddet olayına ilişkin 3 ilçe belediye başkanından tepki geldi. MHP’li Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, meclis toplatışının açılışında yaptığı konuşmada, “Bir saldırı olduğu söyleniyor. Eğer öyle bir şey varsa son derece üzücüdür. İşten çıkarma, ücretsiz izne çıkarılan arkadaşlarımız var. Bu saldırı hak mücadelesine uygun değildir. Hak mücadelesini gölgede bırakır. Bu nedenle kınıyorum” ifadelerini kullandı. Yılmaz, sosyal medya hesaplarında ise kınama mesajına yer vermedi.

CHP’li Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, sosyal medya hesaplarından  “Mersin Büyükşehir Belediyemize yapılan fiziki saldırı kabul edilemez. Saldırıyı şiddetle kınıyor, Mersin Büyükşehir Belediyemize ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP’li Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de sosyal medya hesaplarından “Mersin Büyükşehir Belediyemize yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum.  Büyükşehir Belediyemizin tüm çalışanlarına bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” mesajını paylaştı.

MHP’li Çamlıyayla Belediye Başkanı  İsmail Tepbağlı,  Silifke Belediye Başkanı Sadık Altınok, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu,  Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, CHP’li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve AKP’li Mustafa Gültak ise sosyal medya hesaplarında saldırıya ilişkin bir kınama yayınlamadı. (Haber Merkezi)