Odaların yardım kampanyasını “illegal” ilan etmişti “Yasakçı” kaymakam valiliğe çekildi

Oda ve borsaların Anamur Devlet Hastanesi için düzenlediği yardım kampanyasını “illegal” ilan etmesiyle gündeme gelen Nuri Başaran, Anamur Kaymakamlığı görevinden alındı ve Mersin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine getirildi. Başaran’ın yerine ise en son İzmir Vali Yardımcılığı görevini yapan Aydın Memük atandı.

Odaların yardım kampanyasını “illegal” ilan etmişti   “Yasakçı” kaymakam valiliğe çekildi

 

Anamur Kaymakamı Nuri Başaran, Mersin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevini atandı. Anamur Kaymakamlığına ise İzmir Vali Yardımcısı Aydın Memük getirildi.

Anamur'da yaklaşık 6 aydır görev yapan Kaymakam Nuri Başaran, Mersin Valiliği Hukuk Müşavirliğine çekilirken İzmir Vali Yardımcısı Aydın Memük ise Anamur Kaymakamlığı'na atandı.

 

ANAMUR’DA İZ BIRAKTI!

 

Anamur’da çok kısa süre kaymakamlık yapan Nuri Başaran, ilçedeki oda, borsa ve iş insanı dernekleriyle yaşadığı tartışma ile gündeme gelmişti.

Anamur’da bir grup iş insanı, yoğun bakım ünitesi tamamen dolan Anamur Devlet Hastanesi’nin olanaklarını güçlendirmek için hastaneye solunum cihazı hibe etmek istemiş, Mersin’deki odalarla irtibat kurmuş ve 10 adet solunum cihazı için sözler almıştı.

 Ancak Anamur Kaymakamı bir açıklama yaparak, hastanenin cihaz ihtiyacı olmadığını ileri sürmüş, hibe isteklerini geri çevirmişti. Kaymakam Başaran, odaların da dahil olduğu yardım kampanyasını ‘illegal’ ilan etmişti.

Kaymakam Başaran’ın resmi web sitesi üzerinden “Son günlerde Anamur Devlet Hastanesinde tıbbi cihaz eksikliği var şeklinde kamuoyunda yer alan duyumlar tamamen gerçek dışıdır. Hastanemiz kendine yetecek donanıma sahiptir. Diğer taraftan, Kaymakamlığımız tarafından başlatılmış resmi herhangi bir bağış kampanyası da bulunmamaktadır. Resmi olmayan ve illegal bir şekilde yapılmak istenen bağış kampanyaları konusunda bilgi sahibi olmanız ve bu tür girişimlere asla itibar etmemeniz kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerini kullanması tartışmalara neden olmuştu.

Kaymakam Başaran, bu açıklamasından kısa süre sonra Anamur’daki görevinden alınarak valilikteki yeni görevine çekildi.

 

YENİ KAYMAKAMDAN BİRLİKTE ÇALIŞMA MESAJI

 

Anamur Kaymakamlığı görevine başlatan Aydın Memük, ilk mesajında sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışacağı mesajını verdi. Memük şunları söyledi:

“Ülkemizin en güzel ilçelerinden biri olan Anamur ilçesinde göreve başlarken, sizlere hizmet etmenin onur ve mutluluğu içerisinde tüm Anamurlu vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Burada, kaymakamlık görevini yaptığımız sürece; “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile insan odaklı bir anlayışa sahip olacağız. İlçemizin yatırım, projelerini ortak akıl çerçevesinde ve birlik, beraberlik içerisinde yürüteceğiz. Bu görevi yürütürken, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, yerel yöneticilerimizle,  sivil toplum kuruluşlarımızla bir ekip ruhu içerisinde karşılıklı işbirliği ve koordinasyon anlayışıyla, ilçemizin refah seviyesinin yükseltilmesi ve daha yaşanılır bir Anamur için yapılacak çalışmalar önceliğimiz olacağını belirtmek isterim.  (Haber Merkezi)